'Galma' in obraz

02-05-2012
inspiron
Nu este medic/terapeut
inspiron
In urma unei lovituri (mai exact un pumn) direct in obraz, mi s-a format o galma in interiorul obrazului, ranile mi s-au vindecat, vanataile s-au dus dar a ramas un punct tare, cam de un cm in diametru in obraz intre cavitatea bucala si piele exterioara. Doare daca il strang.. mentionez ca au trecut 5 zile de la lovitura. Mai astept sau ma duc la un doctor ? Am luat doar nurofen pentru durere.
2 comentarii
0
03-05-2012, ora 11:38
Laurache
Nu este medic/terapeut
Laurache
Buna,
O sa-ti treaca cu timpul, de obicei durerile in urma loviturilor, indiferent de cauza lor, ma refer la cele in oase trec in functie de varsta, mai exact nr. de zile a varstei, ex. ai 20 ani iti trece durerea in 20 zile, iti spun ca ma simtit pe pielea mea si oasele mele.Trec si galmele, mie mi-au trecut.
0
03-05-2012, ora 15:32
inspiron
Nu este medic/terapeut
inspiron
Multumesc..chiar 20 am :)... chestia e ca ma tot gandesc daca nu e un abces.. la atingere se simte ca un cos imens.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul