Întâezierea menstruaţiei-sarcină?

13-02-2011
IustinaPopa
Nu este medic/terapeut
IustinaPopa
Bună dimineaţa. Problema mea stă în felul următor. În ultimul timp am avut un ciclu menstrual extrem de dereglat. Mai exact în ultimile luni mi-a întârziat şi 3 săptămâni. În luna decembrie am avut un contact sexual neprotejat, în luna ianuarie mi-a venit menstruaţia la timp dar acum, în februarie întârzie să apară. Precizez faptul că trebuia să vină pe data de 5 februarie, iar pe 2-3 februarie am avut nişte scurgeri maronii, în cantitate mică. Fără dureri de sâni sau altele asemenea. Exista vreo posibilitate să fie sarcină? Nu am simptome, nici măcar dureri de sâni sau alte dureri caracteristice sindromului premenstrual. Vă mulţumesc!
4 comentarii
0
13-02-2011, ora 15:42
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Medicina interna, Galati
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Faceti-va repede un test de sarcina si, indiferent de rezultat, adresati-va unui ginecolog!
0
18-02-2011, ora 18:00
IustinaPopa
Nu este medic/terapeut
IustinaPopa
multumesc de raspuns. O sa imi fac un test de sarcina. Totusi, sunt 2 luni de atunci si ma gandesc ca nu ar avea cum sa fie o sarcina.nu am nici un simptom.plus ca menstruatia mi-a venit in ianuarie...
0
18-02-2011, ora 20:46
onutza1992
Nu este medic/terapeut
onutza1992
Buna, numele meu este Oana, as dori sa stiu daca este posibil sa fiu insarcinata daca mi-am facut deja un test de sarcina?? trebuiau sa imi vina problemele pe data de 1 februarie si suntem deja in 18 si nu mi-au venit inca. Testul mi l-am facut saptamana trecuta oare sa imi mai fac unul??? Si mi-e frica pt ca am avut un contact sexual neprotejat pe 16 ianuarie. Sunt foarte stresata!!! ast un raspuns va rog!!!
0
18-02-2011, ora 21:54
IustinaPopa
Nu este medic/terapeut
IustinaPopa
Eu cred ca ar trebui sa iti mai faci un test.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Când menstruația e considerată anormală și ar trebui să te adresezi medicului
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •