"nu pot sa trec" peste fostul ei prieten

20-09-2011
georgian19
Nu este medic/terapeut
georgian19
sunt cu cineva de 5 luni, si viata mea s-a schimbat foarte mult in bine. e o persoana asa cum mi-am dorit eu, singura, dar eu tot am impresia ca este inca iubita fostului ei prieten si pe mine ma tine asa doar ca ma port frumos cu ea. desi ea mi-a spus de nenumarate ori ca ce a trait cu mine, atatea momente frumoase, nu a trait ea toata viata ei. plus ca imi zice de "n" ori ca nu visa sa aiba un iubit ca mine care sa o protejeze, sa o iubesca, sa aiba atata grija de ea; lucruri spuse de ea, simtite de mine.mi-a spus ca ei alti baieti numai ii trebuie, ca ea cu mine vrea sa se marite, ca a fost unul dintre cele mai bune lucruri ale ei sa aiba sansa sa fie cu mine.nu stiu de ce am impresia asta ca e inca iubita fostului ei prieten, probabil o fii o imaturitate specifica varstei mele ( eu am 20, ea 24), dar ma tot complexeaza gandul asta, si nu stiu de ce.daca m-as despartii de ea in momentul de fata, cred ca as regreta 5 ani de aici in colo, dar gandul asta ma termina psihic!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul