'Raceala la burta si rinichi' de 6 luni

27-12-2011
AmyArt
Nu este medic/terapeut
AmyArt
Prima data s-a manifestat ca o cistita, statusem in frig cu burta si partea de jos, m-a durut, aveam senzatie de urinare, dar si ameteli foarte puternice si o stare de rau, spasme. Apoi mi-a trecut, insa dupa scurt timp a reaparut, si de atunci nu mi-a mai trecut nici o zi. In zilele ok am doar dureri surde in burta, deseori urca si la rinichi, si o usoara stare de indispozitie, dar in zilele cu 'criza' cum le spun eu durerile sunt foarte mari, sunt la pat, ameteli, spasme, greata, nu reusesc sa dorm noptile de rau. Am facut toate analizele posibile... ginecologice, urocultura, analiza de urina, de sange, toate cu rezultate normale. Mi se tot dau tratamente cu antibiotice Ciprolen, Zanocin, etc si ma ajuta sa trec peste criza in cateva zile (depinde... de la 4 zile la 2 saptamani poate dura 'criza') ca sa revin la starea la care ma doare doar putin (niciodata nu ma simt bine de tot). Am mare grija sa-mi fie mereu cald, beau suficient de multa apa pe zi, ma hranesc cat de cat sanatos (sunt vegetariana). Ce as putea sa mai fac? Deja sunt aproape de disperare.
2 comentarii
0
04-01-2012, ora 19:44
Maria69
Nu este medic/terapeut
Maria69
Incearca pe langa antibiotic si antiinflamatoare supozitoare, si ceva bai de sezut cu coada soricelului, antibioticul e baza oricum. Daca nu trece nici asa poate as incerca si un medic homeopat., dar homeopatul nu te lasa sa folosesti antibiotic, si daca infectia a ajunsa la rinichi nu te poti juca fara antibiotic. E doar o parere, nu sunt medic. Bafta!
0
07-01-2012, ora 15:24
AmyArt
Nu este medic/terapeut
AmyArt
Multumesc Maria. Nu stiti cumva... se poate administra ofloxacina in paralel cu amoxicilina?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.