2 viroze in 2 luni

28-03-2018
Ramonanastase
Nu este medic/terapeut
Ramonanastase
Buna seara am 2 copii unul de 11 luni si celalalt de 3 ani si 10 luni.de la sfârșitul lunii februarie sunt numai raciti cu febra si tuse.am avut ptr ambii antibiotic klacid. După 2 saptamani pe cel mare la luat din nou cu febra 40 si mi-a dat augmentin.nu mai face febra dar tot tuseste si are mucisori.la cea mica am avut tratament eurespal si ptr aerosoli 1 fiola dexa 1 fiola fluimucil si 15 mi de ser.de 2 ori pe zi si o data pe zi doar fluimucil si ser.dupa 5 zile am fost la alt medic care mi-a dat ptr aerosoli 2ml ser efedrinat 1ml fluimucil 10 pic de nostamine si 0.5 dexa.nu stiu ce sa mai fac de cand am schimbat tratamentul tusea nu mai rupe este mai deasa si tuseste si noaptea.ia oprit si mucisori nu-i mai curg deloc dar daca sta culcată se aud in nasuc.sunt disperată nu mai vreau sa ajung iar cu ei la antibiotic.multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul