28 sapt de sarcina amenintare AB

27-01-2010
deea080
Nu este medic/terapeut
deea080
am 28 de saptamani de sarcina si doc mi a spus ca fluxul pe cordon este foarte slab si ca trebuie sa merg foarte des la control. pe biletul de iesire din spital scrie CUD absente fara pierdere lichid, am facut dexametazona 2 zile. intrebarea mea este: exista un tratament pt asa ceva? voi putea naste copilul? va rog din suflet sa ma ajutati sunt foarte suparata.
1 comentarii
0
17-12-2010, ora 16:51
pisu_pisu
Nu este medic/terapeut
pisu_pisu
buna si eu am27 de saptamani acum si la fel mi-au recomandat sa fac injectiile astea intrbarea mea este cum esti tu acum si ce face bb si la cate sapt ai nascut eu am pierdut 2 sarcini la 34-35 de saptamani si acum mi-a recomandat sa fac aceste injectii ideea este de fapt ca eu am mers la 2 medici si unul mia zis sa o fac si pe la sfarsitul lui ianuarie sa ma operez (cel care mia rec sa fac dexometazona)iar celalalt a zis ca se face doar in cazul unei nasteri premature si vrea sa ma opereze la inceputul lui martie la termen, raspuns urgent te rog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul