7 zile inainte si 7 zile dupa

20-03-2008
yoadrian
Nu este medic/terapeut
yoadrian
Buna ziua. Ma numesc adrian si am o problema. Prietena mea a fost la ginecolog si a aflat ca 7 zile inainte si 7 zile dupa ciclul menstrual nu poate sa ramana gravida. Ea vrea sa facem sex neprotejat, dar vreau sa aflu 100% daca este adevarat acest lucru. Astept raspuns. multumesc anticipat...
4 comentarii
0
21-03-2008, ora 00:00
1111
Nu este medic/terapeut
1111
Nimic nu este sigur cu sexul neprotejat. Tine minte ca spermatozoizii pot supravietui pana la cateva zile in interiorul vaginului.
Daca chiar vreti sa faceti neprotejat, mai bine faceti inainte de ciclu decat dupa, sansele de sarcina fiind mai mici.
Toate cele bune.
0
23-03-2008, ora 00:00
yoadrian
Nu este medic/terapeut
yoadrian
mai astept pareri si daca se poate sa vb cu cineva pe mess sa ma mai informez si eu.o zi buna...
0
01-05-2008, ora 00:00
lucakiss
Nu este medic/terapeut
lucakiss
buna si io ma facut cu prietenu meu inaninte chiar este adevarat ? cum ar fi mai bine inainte sau dupa menstruatie ? va rog sami spuneti
0
30-05-2008, ora 00:00
mythought
Nu este medic/terapeut
mythought
Oameni buni,

Exista pilule contraceptive, sterilet, si multe alte metode de contraceptie. Daca nu ar fi existat, era nomrla sa va puneti astfel de probleme, dar EXISTA. Plus ca trebuie sa va ganditi si la bolile pe care le puteti contacta daca nu folositi prezervativ.

Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Viața sexuală la vârsta a treia
  • Meta-analiză: Sexul înainte de o competiție sportivă nu afectează negativ performanța
  • Sex vs. Gen - Care e diferența dintre cei doi termeni?
  •