a folosit cineva Colon Help si cum functioneaza?

10-08-2010
Laumag
Nu este medic/terapeut
Laumag
As vrea sa stiu daca a folosit cineva colon help si cum functioneaza. Se poate merge la servici sau... trebuie sa stai acasa, aproape de baie? Si cam cat se slabeste prin aceasta dezintoxicare?
8 comentarii
0
11-08-2010, ora 19:27
ralukyss
Nu este medic/terapeut
ralukyss
Buna...eu folosesc colon help de aproape o luna.nu e cazul sa stai apoape de baie.nu te deranjeaza la stomac, pur si simplu ajuta la eliminarea zilnica a scaunului.inainte sa incep cura de detoxifiere cu colon help, eram f constipata.la mine rezultatele au inceput sa se vada din prima saptamana..de slabit, depinde de organism, eu am slabit destul de mult dar si din cauza ca am tinut regim pentru gastrita. pot spune ca ma simt f bine de cand il folosesc.am observat ca in ultimele zile transpiratia mea a inceput sa capete un miros foarte urat, ma gandesc ca se elimina toxinele.
*Insa ceea ce ma nedumereste pe mine e daca toxinele se elimina prin urina, deoarece am facut ieri un test de urina iar medicul mi-a spus ca urina mea este toxica...as dori si eu raspuns daca se poate ca urina sa fi iesit toxica din cauza detoxifierii?
Sanatate!
0
12-08-2010, ora 11:10
Laumag
Nu este medic/terapeut
Laumag
Multumesc pentru raspuns. Cred ca am sa-l incerc si eu.
0
08-09-2010, ora 13:25
smochina
Nu este medic/terapeut
smochina
salut.nu mi-am permis sa cumpar produsul dar am combinat toate ingredientele, le-am luat de la plafar si m-au costat 20 lei.chiar daca alaptez nu e nici o problema, ma simt bine, nu mai sunt balonata, constipata, nu ma mai doare capul , am si slabit.E foarte buna combinatia dar nu merita sa-l cumperi gata preparat.Daca va e greata sa-l luati in iaurt, luati cite o lingurita direct in gura, dupa care dati-i tare cu apa.In loc de iaurt simplu maninc dimineata un bol de iaurt cu cereale integrale musli.Ma simt super, am facut 3 luni iar acum fac pauza.
0
23-10-2010, ora 18:57
SILVIA.S
Nu este medic/terapeut
SILVIA.S
Buna...vs de Colon Help, am o problema majora aceea cu greutatea, daca apelez la el si ma voi stradui sa adopt un regim alimentar cat mai corect..pot obtine rezultate in cateva luni ?? Despre ce combinatie este vorba( autor smochina - luata de la farmacie), in ce concentratie a fost stabilita, pe ce perioada..??? Alte probleme nu am de constipatie, balonari, dereglari.., etc. Sunt interesata ca sa ma pot hotarai daca merita efortul financiar sau nu ??? DIN COMENTARIILE ANTERIOARE am inteles ca ar fi rezultate dar nu sunt suficient de convinsa !! Multumesc anticipat.
0
22-03-2011, ora 09:37
tiganela
Nu este medic/terapeut
tiganela
Buna! Am folosit o cutie de Colon Help, eu am luat cate o doza in fiecare zi iar sotul meu doua. In toata aceasta perioada eu am fost f balonata, iar dupa putin timp mi-am facut analizele si probele hepatice au fost mai mari decat valoarile normale. L-am rugat si pe sotul meu sa faca analizele si, , surpriza' si lui i-au iesit valorile la probele hepatice mai mari decat cele normale. Si-a facut cineva analizele inainte si dupa utilizarea acestuia?
0
13-05-2011, ora 15:10
younika
Nu este medic/terapeut
younika
draga tiganela!in nici un caz nu Colon help-ul nu e cauza transaminazelor marite...in nici un caz!NuNUNU! si asta deoarece tot ce contine colon help nu are nici o sansa sa ti afecteze ficatul...din contra...combinatia detoxifiaza nu toxifica!si chiar si colesterol si glicemia se normalizeaza datorita acestei combinatii!deci e absolut Imposibil sa fie asta cauza! probabil ai mai luat si vreun tratament medicamentos in acea perioada sau pur si simplu ai fost racita si ai luat antibiotice...toate pastilele se metabolizeaza hepatic mai ales antibioticele...deci gandeste te bine si la asta.numai bine!
0
12-02-2015, ora 11:15
loredana1988
Nu este medic/terapeut
loredana1988
buna. am 26 de ani, 1, 56 inaltime si 60 de kg. azi ma apuc de cura cu colon help + sala si sa vedem ce rezultate obtin. va tin la curent !
0
29-04-2015, ora 09:44
tiberiupo
Nu este medic/terapeut
tiberiupo
Detoxifierea organismului trebuie facuta la intervale de 2-3 luni pentru a se mentine sanatatea organismului. Toxinele acumulate in organism sunt extrem de pacatoase pentru corpul omenesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.