A ramas insarcinata??? Ajutorrrrr!!!!!

26-08-2017
angellom
Nu este medic/terapeut
angellom
Iubitei mele i-a venit menstrutia pe 2 august si s-a terminat pe 6 august.Am facut sex neprotejat de multe ori in aceasta luna, dar niciodata nu am ejaculat in ea, de foarte multe ori am facut sex fara sa ejaculez deloc in aceea zi, iar dupa ce ejaculam, asteptam sa urinez de cateva ori ca sa pot incerca o alta partida.Niciodata nu a exista un risc ridicat de a ramane insarcinata.De fiecare data cand faceam sex neprotejat si voiam sa ajung la ejaculare, o scoteam cu mult timp inainte sa ejaculez.Insa, de 3 zile are secretie vaginala de culoare maronie, mai sunt aproximativ 4 zile pana la menstruatia ei.Imi poate cineva explica de ce exista secretia de culoarea asta si daca exista riscul sa fie din cauza unei implantari.Am citit mult si multa lume zice ca e normal sa fie asa cu cateva zile inainte de menstruatie dar altii zic ca e normal sa aiba culoarea maronie la 5-10 zile dupa ovulatie, insemnand ca a ramas insarcinata.
1 comentarii
0
26-08-2017, ora 13:23
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,
"Niciodata nu a existat risc de a ramane insarcinata?" Va inselati: DE FIECARE DATA A EXISTAT RISC SA RAMANA INSARCINATA!
Sexul neprotejat, indiferent de ce credeti sau ati citit presupune intotdeauna risc de sarcina.

Nu stiu unde cititi si de unde va luati informatiile. Va recomand sa utilizati surse verificate, surse medicale sau, si mai bine, direct de la medicul ginecolog. Educatia sexuala corecta, din surse medicale va ajuta sa evitati tocmai situatia in care sunteti acum.
Cine credeti ca va poate spune daca partenera este insarcinata sau nu? Internetul nu este test de sarcina.
Si daca cineva va spune ca nu este si exista o sarcina?!
Cel mai simplu si rapid este sa faca un test de sarcina sau sa mearga la un control ginecologic.
Daca veti continua cu sexul neprotejat veti mai ajunge in astfel de situatii si chiar mai...riscante, daca o sarcina se poate numi astfel...
Nu uitati: Sexul inseamna placere dar inseamna si responsabilitate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •