Abandonată, trădată, nu inteleg ce s-a intamplat

22-05-2018
Doar eu van
Nu este medic/terapeut
Doar eu van
Buna ziua, după o lună de relatie serioasa si fara sex, intr-o noapte am facut dragoste.Dimineata ne-am despărțit bine apoi el a disparut.de ieri nu mai stiu nimic, nu raspunde la mesaje si nici la telefon.Ma simt abandonată, trădată, nu inteleg ce s-a intamplat.Am nevoie de un sfat va rog, sunt socata.
22 comentarii
0
22-05-2018, ora 09:28
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Mai lasă ceva timp, poate chiar s-a întâmplat ceva. Nu are rost să tragi concluzii pripite. Eu am avut un caz în care după o săptămână de îngrijorare, a aflat că avusese un accident, în care-și spărsese și telefonul. A căutat-o după ce a ieșit din spital și relația a mers mai departe.
Dacă mai trec câteva zile și nu-ți răspunde, poate și-a dorit numai sex și nimic altceva.
0
22-05-2018, ora 09:36
Doar eu van
Nu este medic/terapeut
Doar eu van
Credeti ca daca era vorba doar de sex avea răbdare o lună de zile lângă mine? E altceva sigur.Sunt depășită de situație, nu stiu încotro s-o iau dar am sa va ascult sfatul, astept.Multumesc frumos!
0
22-05-2018, ora 11:41
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
În perioada în care ați fost prieteni nu ai cunoscut pe nimeni din anturajul lui? Ai putea apela la aceștia să afli informații. Poate totuși s-a întâmplat ceva, că nu cred că dispărea așa.
0
22-05-2018, ora 13:26
Doar eu van
Nu este medic/terapeut
Doar eu van
Am evitat să ne introducem în anturaj, era prea curând, am vrut mai intai sa evoluăm impreuna.
0
22-05-2018, ora 13:48
CatincaR
Nu este medic/terapeut
CatincaR
Sa speram ca l-a calcat trenul sau macar masina pe trecere de pietoni. Varianta ar fi sa nu corespunzi dpdv sexual si sa-si fi luat talpasita. Cf unui coleg de forum, barbatul iaste un soi de animal pt care conteaza in ordine: sexul, sexul, mancarea. Ma rog...o fi stiind ce vorbeste, nu contrazic...desi din experienta mea limitata, interesele barbatului ar fi urmatoarele: sexul, sexul, somnul.
Si daca tii mortis sa fii iubita neconditionat, ia-ti un animal de companie.
0
22-05-2018, ora 14:04
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Inteleg bine ca sunt aproximativ 24 de ore de cand nu raspunde? Si eu spun sa astepti pana cand tragi o concluzie.

Oare te ajuta Catinca sa gandesti asa ? Poate la fel de mult cat ii ajuta pe barbati perceptia ca « toate femeile sunt curve » ?
Acest tip de generalizari putin utile aduc multe persoane in cabinetul de psihoterapie.

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu – Psihosexolog
0
22-05-2018, ora 18:10
Doar eu van
Nu este medic/terapeut
Doar eu van
Dacă era vorba doar de sex cred ca s-ar fi bucurat mai mult timp de el, nu i S-a întâmplat nimic, am cautat la spital, se pare ca ceva l-a speriat, poate.nu stiu.Am plecat la plimbare, nu suport sa stau in casa, simt ca se prăbușește pe mine.Pur si simplu nu inteleg.Voi astepta desi e putin probabil sa mai apara.Multumesc pt susținere!
0
22-05-2018, ora 18:15
Doar eu van
Nu este medic/terapeut
Doar eu van
Pt Cat inca, am animal de companie, care nu vorbește din pacate cu mine, care nu ma poate tine in brate in momentele dificile ale vieții, de asta avem nevoie in viata nu-i asa? De oameni, orice ar fi o voi lua mereu de la început pt ca oamenii merita șanse și noi nu meritam sa fim singuri pe veci
0
22-05-2018, ora 18:31
CatincaR
Nu este medic/terapeut
CatincaR
A...pai tu nu stii sa vorbesti cu tine? Poti dialoga la nesfarsit si nici nu te plictisesti, ca si cu altii. Poti si sa te iei in brate, tu pe tine te, era o muzica, zicea cam asa: Cand nu-i cine sa te legene, leagana-te singur. In momentele dificile ale vietii oricum esti singur si daca nu esti, poate ai surpriza ca fix atunci se gandeste tot la... ai ghicit, la sex. In fine... e de incercat in doi, dar daca nu merge, mai gandeste-te, nici de unul singur nu e deloc rau...
0
22-05-2018, ora 18:47
Doar eu van
Nu este medic/terapeut
Doar eu van
Îmi sugerez sa vorbesc singura? Hmmm.Astept raspunsul specialiștilor.Multumesc!
0
22-05-2018, ora 19:52
Psiholog Neacsu Virginia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Neacsu Virginia
Buna, neobisnuita situatie! Daca nu ai avut nici macar intuitia a ceva in neregula/ a unor detalii care ar putea sa sustina o explicatie pe parcursul acestei luni, exista posibilitatea sa se fi intamplat ceva care sa-l puna in imposibilitatea de a te contacta. Daca nu va cunoasteti reciproc anturajele, e chiar mai greu de dedus ce anume.
Sper sa te lamuresti curand si sa fie ceva inofensiv.
0
22-05-2018, ora 20:07
Doar eu van
Nu este medic/terapeut
Doar eu van
M-am lămurit, sta bine merci pe facebook si nu vorbește, nu am ce sa mai fac.Nimic nu S-a întâmplat cu el asta e clar.
0
22-05-2018, ora 21:06
Steve.the.great
Nu este medic/terapeut
Steve.the.great
Imi pare rau pt ce-ati patit domnisoara, incercati psihologia inversa, spuneti-i pe messenger ca a uitat sa plateasca partida de sex !

Generatia de rezistenti ! Apocalipsa sentimentelor ! Trist !
1
22-05-2018, ora 22:53
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate v-a ferit Dumnezeu de o pacoste pe cap. Intr-o luna nu ati ajuns sa il cunoasteti atat de bine.
S-a comportat magareste si se pune pe el inainte, neexplicandu-va motivele despartirii.
Eu la experienta de viata pe care o am la varsta de 40 de ani, i-as spune ca e nesimtit si golan si l-as baga in spam.

Vedeti domnul psiholog @ Rares Ignat... Daca nu avea relatii sexuale acum, nu mai suferea.

Nu mai puneti la suflet, domnisoara. Exista si astfel de oameni in viata. Bine ca ati scapat de el. Pe unii ii nemultumeste performanta lor proprie sexuala si se retrag fara sa spuna un cuvint. Poti sa o iei razna intrebandu-te cu ce ai gresit, numai ca problema nu e la tine.

Cautati-va un om bun care sa va respecte si sa va merite. Lasati needucatii care procedeaza asa tocmai dupa acest moment delicat.

Iar cineva care nu va introduce in cercul lui social, nu are planuri de viitor cu dv.
0
23-05-2018, ora 03:49
Doar eu van
Nu este medic/terapeut
Doar eu van
Iti multumesc Clara, sigur ca merg mai departe acum ca stiu cum stau, omul nu a pățit nimic grav si atunci nu vad rostul suferinței, merg inainte, sunt convinsă că voi gasi pe cineva care sa ma respecte si sa ma iubească asa cum merit.Exact, poate ca am fost ferită de ceva mai rau.Puteam avea copii impreuna pe care poate mi-aș fi crescut singura, sau poate rate in banci pt vreo casa pe care deasemenea m-ar fi lăsat să le plătesc singura.Exclus sa mai caut acest personaj las !
0
23-05-2018, ora 03:52
Doar eu van
Nu este medic/terapeut
Doar eu van
Steve...nu asa merge psihologia inversa, nu sunt o femeie care se vinde.Eram o femeie îndrăgostită si atât, daca e sa fac ceva merge indiferența.O voi aplica in mod sigur.
0
23-05-2018, ora 09:07
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Poate ca indiferenta si pastrarea tacerii e un bun aliat acum.
In fond, daca e adevarat ceea ce crezi, e oare el barbatul potrivit pentru tine?.Vor mai fi si altii, cu siguranta!

Important e sa nu iei experienta asta si sa o generalizezi la toti barbatii.
Daca e adevarat ceea ce crezi, ai putea discuta cu un psihoterapeut despre ce ai putea invata din aceasta intamplare

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu – Psihosexolog
0
23-05-2018, ora 10:31
Doar eu van
Nu este medic/terapeut
Doar eu van
Sigur ca nu generalizez, niciodată n-am facut-o, nu e prima mea experienta nefericită, eu mereu si mereu o voi lua de la capat.Suntem diferiti din fericire si sigur ca undeva candva voi gasi pe cineva potrivit pt mine.Mi-am luat cu această dezamăgire lectia de viata. Am invatat sa fiu mai grijulie cu sufletul meu, sa nu-l mai pun pe tava oricui, eu sunt cea mai importanta persoana din viata mea!As puttea discută cu dvs.in privat ? Sau la cabinet ? E ceva ce as vrea sa discut dar nu public.
0
24-05-2018, ora 10:44
Nonumber
Nu este medic/terapeut
Nonumber
, , Am evitat să ne introducem în anturaj, era prea curând, am vrut mai intai sa evoluăm impreuna., ,

Dar sa faceti sex nu cumva era la fel de, , prea curand, , ? Aici ai gresit, un barbat care te vrea pe termen lung te prezinta, parintilor si prietenilor. O relatie ascunsa nu poate fi de incredere, ok evoluati impreuna doar voi dar inca nu era momentul de sex. Nici nu stii cat conteaza sa-i cunosti anturajul, parintii, chiar si casa in care locuieste. Tu nu stiai nimic despre el, doar vorbe. Ai fost naiva, prada perfecta pentru acest tip de barbati. Nu l-ai testat, deloc.

, , nu e prima mea experienta nefericită, eu mereu si mereu o voi lua de la capat., , deci nu te poti abtine, ca sa zic asa. voi fetele sunteti mai smechere in general, sau asa stiam eu, sau poate doar peste genula asta de femei am dat sau m-au atras. E adevarat fetele naive nu ma atrag, nici macar pentru sex, adica nu-mi bat joc de cineva, evit.
0
24-05-2018, ora 17:12
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Ai datele mele de contact pe site. Poti solicita o programare prin email sau telefon

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu – Psihosexolog
0
24-05-2018, ora 21:46
Doar eu van
Nu este medic/terapeut
Doar eu van
Normal ca am gresit, altminteri nu ma aflam in situatia Asta, crezi ca eu nu Stiu Acum? Fiecare cu lectia lui, tu ai dat peste femei jmecher e mereu dar lectia nu ai invatat-o din moment ce te atrag aceleași femei .Eu am fost înșelată dar stiu cum sa procedez pe viitor.O seara minunata!
0
24-12-2023, ora 13:20
ThunderBay
Nu este medic/terapeut
ThunderBay
Cel mai eficient este ceea ce a spus Steve the great, cu platitul pentru partida de sex.Pe cei mai multi ii doare la basca de indiferenta.E limpede ca tipul a vrut doar sex.Sunt f.multi d-astia, majoritari, de aceea fata trebuie sa faca sex cat mai tarziu posibil.E o chestie conservatoare dar e cea mai buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul