Abces dentar

12-08-2012
Sicmao
Nu este medic/terapeut
Sicmao
Buna ziua.Acum ceva timp am avut un abces dentar si mi s-a umflat 'maseaua' iar medicul de familie mi-a prescris antibiotice. Am inceput sa iau pana le-am terminat iar abcesul era dezumflat dar nu tot, mai aveam putin insa n-am observat la prima vedere asa ca n-am mai cumparat din nou antibiotice. Acum insa realizez ca partea dreapta e putin mai umflata si as dorii sa stiu daca se mai poate face ceva pt a scapa de problema aceasta stanjenitoare.Tin sa precizez ca dupa o perioada indelungata de timp cand deja stiam de problema am incercat cu antibiotice ( asa de capul meu, stiu ca nu e bine dar asta e ) insa fara rezultat. Am nevoie de ajutorul vostru.Salut si sa aveti o zi buna!
2 comentarii
0
13-08-2012, ora 12:01
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Mergi la medicul stomatolog. Doar acolo se va rezolva problema ta, nu la medicul de familie, la farmacie, ori aici.
0
04-01-2013, ora 17:55
flylikeabird
Nu este medic/terapeut
flylikeabird
Buna ziua!
Acum cateva luni am facut 0 extractie de canin, iar dupa 2 saptamani mi-am facut o lucrare de premolar si molar cu extensie la canin, insa locul extractiei era cred incomplet vindecat, iar ca sa fie mai estetic caninului i s-a atasat si o gingie falsa care cred ca a strapuns putin gingia si am facut puroi.Imi poate spune cineva daca un tratament cu antibiotic ar putea fi eficient pt.a inlatura puroiul?Nu am dureri dar e deranjant.Va multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: