Abces la masea

05-09-2007
diana1981
Nu este medic/terapeut
diana1981
am avut un abces la masea care s-a spart de la sine.acum nu ma doare si nu ma supara cu nimic insa sunt ingrijorata ca as putea sa mai am infectie acolo.nu pot sa iau antibiotice deoarece imediat fac candida.ar trebui sa ma mai ingrijoreze maseaua?
3 comentarii
0
27-09-2007, ora 00:00
daciadentalclinic
Identitate neconfirmată
daciadentalclinic
da, cu siguranta mai este infectie acolo, dar nu este intr-o perioada acuta (cand doare si se formeaza un abces).
Trebuie sa mergi la un stomatolog, sa iti faca o radiografie si sa trateze dintele in functie de gradul de afectare...
0
26-05-2010, ora 19:32
nikoleta11
Nu este medic/terapeut
nikoleta11
bai frate nu mai pot nu stiu am apces alti imi spun ca daca mi se sparge fac infectie la gat si am sa mor mie fff frica am doar 11 ani ce sirop tr sa iau ce tr sa fac zicetimi va rog!ms pt ajutor.:(
0
27-05-2010, ora 10:44
Dr. Sas Adina
Stomatologie, Cluj-Napoca
Dr. Sas Adina
Un abces nu se rezolva cu nici un sirop. Mergi la un stomatolog sa rezolve problema pt ca, chiar daca nu mai doare, infectia exista si se poate acutiza oricand(adica doare si te umfli)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: