Abces submandipular

15-04-2018
Cristina Diana
Nu este medic/terapeut
Cristina Diana
Acum cateva luni mi-a iesit o micã umflatura in obrazul drept! dupa ce am avut dureri foarte mari de masea! Cu timpul tot crestea...!.Am folosit si antibiotice foarte mult dar degeaba !am fost in Anglia si medicii nu au vrut sa se ocupe de mine!Asa ca am plecat de urgenta in Romania!cum am ajuns mi sa Facut incizie deoarece aveam dureri foarte marI era foarte extinsa si vizibila pe fata!, era foarte infectata! Dupa ce am venit inapoi in anglia...locul unde a fost Facuta incizia a ramas la fel...e foarte vanata si in unele zile se umfla In jurul ei...!chiar mi-e foarte frica nu stiu ce e de Facut.!poate imi da cineva un sat! Multumesc !
2 comentarii
0
15-04-2018, ora 12:15
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Nu este suficienta o incizie, trebuie gasita cauza care a provocat abcesul submandibular.
Va trebui sa faceti o radiografie si sa mergeti din nou la medic pentru un tratament corect.
0
30-05-2018, ora 12:59
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,

tratamentul de care ziceti a fost unul de a iesi din situatia de urgenta nimic mai mult, trebuie sa mergeti apoi mai departe cu tratamentul pentru a nu se agrava sau repeta istoria.
O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.