Abdomen dureros recurent | Forumul Medical ROmedic

Abdomen dureros recurent

13-10-2015
Andrea Illyes
Nu este medic/terapeut
Andrea Illyes
Buna ziua! Baiatul meu de 7 ani are dureri abdominale localizate periombilical, stare de greata, debutat cu 4 luni anterior, dupa un episod de gastroenterocolita care a durat o zi( dupa baie la strand). Durerile sunt diurne si nocturne, adeseori il trezesc din somn la ora 2-3 noaptea. Am fost internati de 4 ori la spital, ( Zalau- Cluj) are analizele bune, ecografic uneori se vede Mezenterita limfatica alteori nu. A primit urmatoarele tratamente: Nexium, Debridat, Furazolidon, Wormex, probiotice, Epicogel, am tinut regim alimentar.
Am fost la psiholog.
Durerile au ramas. Ma intreaba cand se va vindeca de tot?! De mancat mananca( se satura repede) si are scaun in fiecare zi.
Sunt dezamagita si nedumerita! Va rog sa-mi dati un sfat. Multumesc.
3 comentarii
0
13-10-2015, ora 22:23
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cititi pe net cum se face un examen coproparazitologic corect si sa faca. Durerile de pe langa buric sunt cauzate in general de viermi intestinali.
0
14-10-2015, ora 20:41
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Puteti folosi Metoclopramid sirop 3x10 ml/zi si No-spa 3x1/2 cp.Reveniti cu informatii peste 4-5 zile.Succes!
0
16-10-2015, ora 08:09
Andrea Illyes
Nu este medic/terapeut
Andrea Illyes
No-spa i-am mai dat, adevarat, ca o tableta, seara, Nu l-a ajutat. Metacopromid nu. Mi-a fost frica de ractiile adverse. O sa incerc. Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • Gastroenterită sau intoxicaÈ›ie alimentară - cum le deosebeÈ™ti?
  • Ce este norovirusul È™i cum a izbucnit la Olimpiadă?
  • Probioticele nu au efect în cazul copiilor cu gastroenterită
  • Durere de burtă
  •