Abdomenele slabesc?

02-01-2016
AlenTao
Nu este medic/terapeut
AlenTao
Salutare.Tocmai mi-am luat un aparat de facut abdomene mai usor, intrebarea mea e daca ele slabesc sau ce rol au abdomenele, de exemplu daca faci multe abdomene in fiecare zi ce ti se intampla?Ai putea sa slabesti, sa dai jos din burta?
Merci anticipat.
3 comentarii
0
04-01-2016, ora 16:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Da.

Da Search pe Youtube Exercitii pentru abdomen si o sa gasesti acolo o gama mai complexa.
0
12-02-2016, ora 15:23
florin.pop
Nu este medic/terapeut
florin.pop
Buna, puteti slabi in zona de abdomen, dar este foarte posibil sa observati o pierdere din grasime peste tot pe corpul dvs. De obicei corpul nu slabeste doar intr-o singura zona :)

Sunt de acord cu clara_p pentru exercitiile, este o varietate mare pe internet. Ca un sfat suplimentar pot sa va propun si sa va uitati la alimentatia. Produsele care consumati pot afecta pozitiv sau negativ munca depusa la antrenament.
0
21-01-2018, ora 11:47
Aurelian N
Nu este medic/terapeut
Aurelian N
Salut, faptul ca ti-ai luat un aparat pt abdomene si vrei sa slabesti este foarte bine, inseamna ca iti pasa de sanatate, Cu toate astea, daca vrei sa vezi rezultate si sa "dai jos burta", iti recomand sa nu te limitezi doar la abdomene. Intrebai ce se intampla daca faci abdomene in fiecare zi. Pe langa o usoara febra musculara in zona abdominala, dupa 7-10 zile o sa te plictisesti, intervine rutina. Incearca sa combini exercitiile cu aparatul respectiv cu cateva genuflexiuni, alergat usor pe loc, flotari, etc.

Slabitul in sine nu tine neaparat de a lucra partea corporala ce are un strat substantial de grasime. Slabesti daca virgula corpul tau consuma mai multe calorii decat primeste din mancare si bauturi. Cu alte cuvinte, poti face 1000 abdomene pe zi (nu e recomandat), daca vei consuma numai KFC si cola toata ziua s-ar putea sa nu obtii rezultatele pe care le doresti. Incearca sa faci si alte tipuri de exercitii cum am mentionat mai sus si sa mananci sanatos ca sa obtii rezultate vizibile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Exercitii pentru abdomen
  •