ablatie la Tg Mures | Forumul Medical ROmedic

ablatie la Tg Mures

31-05-2008
deliabiba
Nu este medic/terapeut
deliabiba
Este cineva care si-a facut ablatie la Tg Mures? M-ar interesa sa stiu cum a fost si cat a costat. Multumesc.
7 comentarii
1
01-06-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Ce fel de ablatie????? De fascicul aberant? Si unde? La Institutul de Boli Cardiovasculare si Transplant Cardiac? La ce doctor?
0
02-06-2008, ora 00:00
deliabiba
Nu este medic/terapeut
deliabiba
Sunt diagnosticata cu TPSV. Crizele in ultima vreme sunt din ce in ce mai dese si dureaza tot mai mult. Mi-a fost recomandata ablatia, dar deocamdata nu pot sa merg sa o fac pentru ca fac tratament cu moldamin pentru o infectie. Nu stiu unde ar trebui facuta, la ce Institut sau Policlinica, pentru ca eu sunt din Baia Mare. Nu cunosc Tg Muresul si nici medicii de acolo.
0
02-06-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Ai nevoie mai intai de un studiu electrofiziologic si mai apoi se poate discuta de ablatie. Ambele se fac la Institutul despre care am pomenit. Te poti programa telefonic. Sunati la 0265-212111 (spitalul) si cereti interiorul de la Institut. Trebuie sa va programati la dl. dr. Micu Sorin. Dumnealui se ocupa, cu mult succes, de probleme ca cea pe care o aveti dumneavoastra. Multa sanatate!
0
01-02-2009, ora 19:06
gabriel_pop
Nu este medic/terapeut
gabriel_pop
buna ziua !
Am 25 ani si de vreo 2 luni am fost diagnosticat cu tahicardie sinusala
Am facut si un episod TPSv datoprita faptului ca am incetat brusc tratamentul cu beta-blocante. Mentionez ca endocrinologic nu este nici o problema!
As vrea sa stiu mai multe despre aceasta problema!
Va multumesc anticipat!
0
10-06-2021, ora 15:40
Margareta 91
Nu este medic/terapeut
Margareta 91
Buna ziua! Am 30 ani, Am fost diagnosticata cu sindrom WPW, am facut holter EKG si testul efort si acum trebuie sa fac studiu electrofiziologic, ar fi de preferat la spital de stat si nu stiu cum sa procedez, la Galati nu se face.
As dori informatii si detalii despre experintele celor care au facut studiu electrofiziologic. Multumesc!
0
13-07-2021, ora 08:33
Coco1975
Nu este medic/terapeut
Coco1975
Bună ziua! Din păcate, aritmia nu reprezinta o urgență și se ajunge foarte greu într un spital de stat, mai precis listele de așteptare sunt foarte lungi! Chiar și în privat, cel puțin în București, se aștepta 2 - 3 luni pentru o programare la o prima consultatie! Personal, îl recomand cu încredere pe domnul doctor Ivanica Gabriel, din Timișoara! Pe lângă faptul ca este un mare profesionist este și un om de nota 1000!
0
13-10-2022, ora 15:56
Cristina997
Nu este medic/terapeut
Cristina997
Bună ziua! Ati putea sa imi spuneti cat de rapida a fost programarea la Timișoara și care a fost prețul? Am incercat si in Bucuresti si programarea este peste 6 luni... Va mulțumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul parodontal în perioada de aÈ™teptare pentru ablaÈ›ie ar putea reduce riscul de recurență a fibrilaÈ›iei atriale
  •