AC cu intarziere-sarcina?

26-01-2014
alinosh
Nu este medic/terapeut
alinosh
buna ziua! iau artizia de trei luni, la recomandarea unui medic de planning iar la a treia folie am luat a 5-a pastila cu o intarziere de 6 ore iar in ziua respectiva am avut si contact sexual cu ejaculare inauntru(inaintea orei la care trebuia sa iau pastila in mod normal) iar dupa 3 zile alt contact sexual cu ejaculare inauntru... cand am terminat folia am avut menstruatie dar parca mai putin decat inainte... Ar trebui sa imi fac griji? sunt sanse sa fi ramas insarcinata? multumesc anticipat.
2 comentarii
0
27-01-2014, ora 01:19
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Nu, nu trebuie să-ţi faci griji deocamdată.Este vorba de o uşoară dereglare hormonală. Recomandarea mea este să vă îngrijiţi mai mult de sănătatea personală -renunţând la anticonceptionale şi să educaţi partenerul către o ejaculare exterioară.
0
29-01-2014, ora 15:29
adda27
Nu este medic/terapeut
adda27
buna ziua am si eu o intrebare luna trecuta am luat pastile anticonceptionale si in data de 27 am luat ultima pastila intre timp am inceput si pastile pt slabit cu cafea verde in timp ce luam anticonceptionale cand le-am intrerupt am asteptam sa imi vina menstruatia cam a patra zi dupa intrerupere imi vine si menstruatia nu aparut mentionez ca am ajut contacte sexuale dar protejate nu a ejaculat in mine deloc am avut grija ne-am protejat poate fi o dereglare de la capsulele cu cafea verde? nu am semne de sarcina, dar sunt ingrijorata.am incetat sa iau capsulele cu cafea verde cateva zile si mi-a aparut secretia aceea ca si cand as fi la ovulatie credeti ca urmeaza sa imi vina si menstruatia sa inceput sa iau anticonceptionalele in continuare? anghinarea afecteaza iau anghirol pt bila? astept raspuns urgent multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Sunt însărcinată?
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •