Acnee de trei ani

29-07-2010
xRoPaul
Nu este medic/terapeut
xRoPaul
Buna tuturor!
Am 16 ani, iar de 3 ani ma confrunt cu marea problema: ACNEEA!
Dupa ce am incercat Zineryt si alte modalitati de a scapa, am decis sa merg la dermatolog.Aici prima data mi-au dat Retin-a, un gel si un exfoliac, dar nici un rezultat.
De aproape o luna am un nou tratament:brevoxyl+Skinoren+niste antibiotice..., care la fel, nici un rezultat.
Ce mai e de facut?
4 comentarii
0
29-07-2010, ora 01:40
claudia267
Nu este medic/terapeut
claudia267
incearca ERYFLUID
0
29-07-2010, ora 10:32
mihaela.mla
Nu este medic/terapeut
mihaela.mla
Buna
Eu am avut probleme cu cosurile, si am scapat datorita unui tratament foarte bun.Am fost la o clinica privata, Premium Clinique.Acolo mi-am facut analizele si in urma acestora am primit si tratamentul pt cosuri. Tratamentul difera de la persoana la persoana. Trebuie sa va faceti analizele sangelui, eu, de exemplu, am avut o infectie si din cauza asta imi apareau cosuri pe fata.
Va recomand sa mergeti la Premium Clinique, nu costa mult tratamentul si nici analizele, iar medicii de acolo sunt super.
0
29-07-2010, ora 18:58
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sugestie: Folosiţi Clearogen! :-)
0
03-08-2010, ora 19:25
OldEagleTail
Nu este medic/terapeut
OldEagleTail
Folositi "Nu Skin Clear Action Sistem" -* eu am folosit si aproape ca am scapat de acnee e foarte bun. Acesta nu se gaseste pe piata trebuie comandat de pe net. Trebuie sa- ti faca cineva cont de client cu user si parola si iti cumperi produsul de acolo. Eu il stiu pe Dn. Dinu care este distribuitor si poate el sa- ti faca cont plus ca iti face si reducere de 30 % fata de pretul afisat pe site. -*



(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Tratamentul modern al acneei - soluții eficiente
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  •