acnee de vreo 5 ani

29-05-2008
mamaya
Nu este medic/terapeut
mamaya
buna ziua.am o problema ingrozitoare de vreo 5 ani.
in zona gurii si a barbiei imi apar cosuri i9n mod constant indiferent ca sunt in perioada menstruatiei sau nu.am o igiena f drastica a tenului dar de la atatea produse folosite ma ustura fata si daca aplic o simpla crema fara parfum pt ten sensibil.eu sufar de hipertiroidie si mi s-a spus k asta ar fi cauza, insa nici dua 10 luni de tratament, acneea nu a disparut.ce pot sa fac? va rog mult ajutati-ma!!
12 comentarii
0
30-05-2008, ora 00:00
stancorina
Nu este medic/terapeut
stancorina
poti incerca ceaiul de papadie care aproape ca face minuni in acnee.cauta pe net informatii despre papadie si vei gasi detalii
0
30-05-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
mamaya, ce varsta ai?
0
30-05-2008, ora 00:00
mamaya
Nu este medic/terapeut
mamaya
am 26 de ani.
0
31-05-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ar putea fi o dermatita periorala. Ti-am trimis un raspuns personalizat.
0
31-05-2008, ora 00:00
mamaya
Nu este medic/terapeut
mamaya
va multumesc frumos.dar tetraciclina este recomandata in perioada alaptarii?eu am un copil de 11 luni si inca alaptez.dak nu, voi astepta pana la intarcare.
0
02-06-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Mai bine asteapta pana la intarcare !
0
07-06-2008, ora 00:00
cristinik2008
Nu este medic/terapeut
cristinik2008
Dmn. Dr am si eu o problema!! am fost la dermatolog si mi-a recomandat roaccutane! il folosesc de 2 zile si intre timp mi-a venit si menstruatzia! ma doare burta ff tare si imi vine ff mult, cumva de la aceste pastile?? imi putetzi spune la ce fel de probleme ma pot astepta? multzulesc mult
0
26-06-2008, ora 00:00
MoN
Nu este medic/terapeut
MoN
Domnule Doctor, Am si eu probleme cu acneea... de 3 ani pot spune ca am acneea, insa in ultimul an s-a agravat la inceput aveam doar pe fata, acum am foarte multe cosuri si pe piept si pe umeri si pe spate in partea de sus... ma puteti sfatui si pe mine, ce pot face sa scap, va rog contactati-ma, trimiteti-mi un mail, orice ! - Va Multumesc mult !
0
27-06-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Va pot sfatui sa apelati la un medic dermatolog deoarece tratamentul pentru acnee este de lunga durata si se face personalizat, in functie de rezultatele unor investigatii recomandate de medicul curant.
0
27-06-2008, ora 00:00
MoN
Nu este medic/terapeut
MoN
Multumesc ! o sa ma duc ! sa vad ce-mi prescrie.. ( am mai fost mai demult si mi-a spus, ca datorita analizelor nu prea bune nu a putut sa-mi dea nu stiu ce medicament, insa am facut de curand analizele si au iesit bine, am sa mai apelez inca odata la doamna doctor Dermatolog ) Multumesc inca odata !
0
23-04-2009, ora 16:33
elena-janeta
Nu este medic/terapeut
elena-janeta
Buna ziua,
D.nl.doctor, va rog sa-mi spuneti unde puteti fi contactact, eu am fata studenta la Iasi, si as dori sa o trimit la d.voastra.ptr.a analiza amanuntita, are zic eu o acnee dar se manifesta si pe spate si alte zone ale corpului.
Dupa mine, am consultat la noi la Galati.doctor dermatolog, dar tratamentul nu a dat rezultat.si deja are varsta la care cred ca nu mai este cauza.hormanii.
Va multumesc, anticipat.
O zi buna.
0
30-04-2009, ora 21:43
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Sunati la 0742126876.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Tratamentul modern al acneei - soluții eficiente
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  •