Acnee din senin

16-04-2017
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
Buna ziua! Am hotarat impreuna cu familia mea sa ne facem sarbatorile pascale intr-un mediu rural fara prea multa agitatie. Sun aici de o zi si cand m-am trezit de dimineata mi-au aparut vreo 6 cosuri de dimensiuni diferite: unele mici si unul mare. Regulile de igiena le-am tinut si respectat si am folosit si zynerit...Singura diferenta este ca spalatul fetei a avut loc la lighean..dupa spalare am schimbat apa ptr clatire. Ce sa fac? Tin tratamente de 3 ani si dau rezultate dar dupa un anumit timp revine. Deja starea psihica e jos. Stie careva cauza? Am si o fata uleioasa in ciuda gelului de spalare pe care-l folosesc.
1 comentarii
0
18-04-2017, ora 22:30
Dr. Artenie
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie
Bună ziua,
Acneea este o afecțiune cronică care necesita tratament perioade lungi de timp. Nu are legătură cu apa folosită. Poate fi exacerbata de stres, alimentație.
O zi bună,
Dr Claudia Artenie
Medic primar dermatolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK