Acnee... fara leac

27-01-2010
lazary
Nu este medic/terapeut
lazary
Buna ma cheama Simona si am fost la dr dermatolog in tara si in strainatate dar nimeni nu a reusit sa imi de-a un tratament pentru tratarea acneei.mi sa spus ca am un fel de stafilococ si mi sa prescris ca tratament prima oara oxacilina si tetraciclina ca unguient pt fata iar in strainatate mi sa prescris zineryt, am facut masca si cu aspirina netamponata cu ser fisiologic si am folosit ca tonic apa oxigenata si un pic de tot a facut ceva dar ce mi-au prescris dr astea nimic nu a fost bun mai multe imi veneau pe fata.am fost si la ginecolog si mi sa dat o gramada de anticonceptionale dar degeaba si ca dracu ca am avut si dereglari de la atatea anticonceptionale ce mi-au dat dr.sant foarte suparata ca imi arata fata ingrozitor ca imi este rusine sa mai ies afara cu fata asta asa ca se uita lumea la mine ca si cum as fi un exaterestru.va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa mai folosesc si ce sa fac.poate imi da vre-un dr dermatolog vreo sugestie, tinand cont ca de vreo 2 ani am asa ceva si nu stiu de unde mi-au venit astea afara ca pana acum nu am avut asa ceva...am 29 de ani si nu mai sunt la varsta pubertatii.multumesc sunteti tari
6 comentarii
0
27-01-2010, ora 16:53
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu-i de mirare ca nimeni nu-ti gaseste leacul caci nu este cunoscuta cauza adevarata a acneei.
Aceasta este cauzata pe plan trupesc de toxine din sange de pe urma alimentatie gresite, medicamentelor, a hormonilor si care bineinteles afecteaza mai mult anumite constitutii cum este a a ta. In plus acneea este sustinuta de un aspect sufletesc impotranta si anume de nemultumirea cu propria infatisare. Bineinteles ca si alti factori o pot influenta dar a combate acneea cu medicamente crezand ca este cauzata de un microb nupoate avea succes.
Mergi la un medic homeopat cu experienta ca Dr. Silvia Nedelcu in Bucuresti )( o gasesti in google) sau la Dr. Ileana Randasu (tot in Bucuresti) alt medic homeopat bun caci homeopatia te poate ajuta.
In plus trebuie sa inveti ce este bun de mancat si ce nu in cazul tau.
0
29-01-2010, ora 17:46
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Din ce localitate sunteti ?
0
29-01-2010, ora 20:55
lazary
Nu este medic/terapeut
lazary
sunt din italia
0
29-01-2010, ora 21:37
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Atunci, chiar aveti o problema!
0
31-01-2010, ora 14:26
lazary
Nu este medic/terapeut
lazary
de acasa sunt din satu mare dar am fost acasa la dermatologi si unul mia spus ca nu o sa ma vindec, ginecologul in urma unor analize care mi le-a facut mi-a zis ca daca nu am avut acnee pana acum este posibil sa imi fi transmis fostul meu prieten de care mam si despartit ca am crezut ca ma inselat.
dar daca exista vreun remediu chiar si acasa o sa revin in tara dar ca sa stiu la cine sa ma adresez.
0
01-02-2010, ora 18:09
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca vi-i mai aproape, cautati-o la Timisoara pe doamna dr Petrescu Teodora.
Ii gasiti datele de contact pe Google.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Coșuri pe față la adulți - cauze și tratament
  • Spironolactona poate reprezenta o soluție eficientă pentru tratamentul acneei persistente la femei
  •