Acnee-sunt disperata!

16-04-2009
Lalaa17
Nu este medic/terapeut
Lalaa17
Buna ziua!

Am vazut ca foarte multa lume scrie despre aceasta boala cumplita de piele. Ma confrunt cu acnee de 10 ani. Ce pot sa va spun, decat ca am incercat orice: de la antibiotice mai slabe-tetraciclina...etc., la Roaccutane si anticonceptionale. Am 22 ani si sunt disperata. Mi-e rusine sa ma uit in oglinda, ma doare ingrozitor cand imi vad fatza plina de pete rosii si de cosuri care s-au extins de pe obraz pe gat, pe spate, pe piept...Am luat Diane 35 timp de 2 ani...si mi-a aratat fata f bine. Apoi m-am gandit eu sa intrerup tratamentul pt. ca mi-a fost frica sa le iau prea mult timp (le-am luat dupa sfatul medicului). Timp de 7 luni nu am mai luat Diane 35 insa de 3 luni am reinceput tratamentul...de data asta fara sa consult un medic. Insa in zadar...fata imi arata din ce in ce mai rau:(. NU mai pot. Am folosit si brevoxyl, si zynerit si clinique, si forever living si capra nera...de toate! Intrebarea mea este...ce sa fac? Va rog ajutati-ma. :(
63 comentarii 12 3 Înainte ›
0
16-04-2009, ora 14:40
omidee
Nu este medic/terapeut
omidee
hmmmm.inca o vizita la medic?cam asta ar fi sfatul meu
0
16-04-2009, ora 14:45
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sfatul meu este sa mergi la clinica Dermastyle, la dna doctor dermatolog Mihaela Leventer (www.dermastyle.ro)

In caz ca nu doresti, iti recomand urmatoarele 2 produse extraordinare:
-Donavital, produs din plante care regleaza sistemul hormonal feminin; ai putea sa-l iei in loc de orice anticonceptional;
-Clearogen (cu el m-am facut eu bine de acnee vulgara;eu il importam din Sua, dar de aproape o luna vad ca a aparut si-n Romania - www.clearogen.ro).

Iti inteleg grijile si frustrarea, stiu cum este, dar daca poti (nu esti obligata), incearca sa iei aceste 2 produse si nu vei regreta, daca nu poti si nu vrei, ia-le ca fiind doar 2 sugestii.

Numai Bine!
0
16-04-2009, ora 14:52
Lalaa17
Nu este medic/terapeut
Lalaa17
Da, omidee, nu e o idee rea si nici rau-intentionata. Dar crede-ma...toti medicii mi-au dat aproximativ aceleasi tratamente...si fara rezultat. Mi-as dori sa fac o vizita doamnei Leventer...eu stau in Bistrita, si e f greu sa merg la Bucuresti, dat fiind ca sunt in jur de 500 km de parcurs. Multumesc f mult Nick pt. sugestii. As avea cateva intrebari: pot lua in continuare Diane 35 si sa iau si Donavital? Clearogen din Romania e la fel de bun precum cel din SUA? Intreb pt. ca am observat anumite diferente intre produsele fabricate in Romania si cele din SUA...vorbesc de aceleasi produse. Am incercat si Clinique din State...dar tot fara rezultat. Clearogen e mai bun?

Multumesc mult!
0
16-04-2009, ora 16:31
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cu multa placere!

Nu, nu ai voie sa iei si Diane si Donavital, in plus n-ai avea de ce, Donavital ii este cu mult superior lui Diane.
Lalaa, nu pot sa-ti spun sigur daca au aceleasi ingrediente, pentru ca traim in Romania, si stii si tu cum este, te poti astepta la orice...dar cel din Sua, este fenomenal (eu am avut o acnee vulgara si am fost pe punctul de a lua Roaccutane, noroc cu Dumnezeu sa m-a ajutat sa-l descoper pe dermatologul Alex Khadavi, care m-a consiliat si mi-a trimis, contra cost, Clearogen, cu ajutorul caruia nu mai am nimic, dar l-am folosit mai bine de 1 an. pentru ca aveam tenul foarte gras). Daca ai posibilitatea, incerca sa iei legatura cu Alex Khadavi (in engleza, evident), pe www.clearogen.com, unde vei gasi detalii de contact si mai multe informatii...

Numai Bine si Paste Fericit!
0
16-04-2009, ora 16:42
Lalaa17
Nu este medic/terapeut
Lalaa17
Nick:), apreciez enorm promptitudinea raspunsurilor tale. Imi cer scuze ca te zapacesc cu intrebari, dar vreau sa intelegi teama mea...Dupa ce am renuntat la Diane35...la scurt timp fatza mea a explodat. A fost un soc pt. mine, deoarece in timpul celor 2 ani abia daca mai imi ieseau 3-4 cosuri, in perioada dificila a lunii:). De cand am inceput sa le iau, am observat o usoaaara imbunatatire...tot arat ca un monstru nemachiata...si crede-ma ca nu exagerez. Propria mea mama s-a socat cand m-a vazut fara machiaj. Dar mi-este f frica sa renunt la Diane, ca nu cumva sa arat si mai rau. De asemenea, am vazut pe un alt forum ca Donavital are f multe reactii adverse...E adevarat? Si inca ceva...la cat timp dupa ce ai folosit Clearogen ai observat imbunatatiri? Am vreo sansa pana in 15 mai (am o nunta importanta:) ) sa arat cat de cat mai normal? Merci mult pt. tot efortul. Sa-ti dea Dzeu sanatate:).

Paste Fericit si tie!
0
16-04-2009, ora 18:01
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Lalaa, crede-ma ca te inteleg mai bine decat iti imaginezi, si eu ziceam la fel, ca arat ca un monstru, dar acum arat mai bine ca niciodata si asta doar datorita lui Dumnezeu care m-a ajutat sa-l descopar pe dermatologul despre care ti-am vb...dsp Donavital, nu pot sa-ti spun din proprie experienta daca are sau nu are reactii adverse, pentru ca nu l-am folosit, este aproape exclusiv recomandat pt persoane de sex feminin si nu am vrut sa risc, dar eu nu cred ca are reactii adverse, cel putin nu apar daca respecti posologia (cantitatea maxima recomandata, adica undeva la 4 ml)...
Rezultatele pozitive ale folosirii Clearogenului, apar in cateva zile, maxim 7 zile, si se consolideaza in 60 de zile, dar trebuie folosit mai mult timp, ca si orice alt produs de ingrijire.
La mine, rezultatele au inceput sa apara dupa 2 zile, tenul nemaifiind foarte gras, cosurile au inceput sa se "usuce" si dupa o luna, colegii de facultate m-au acuzat ca mi-am facut operatie estetica, atat de marcante erau "efectele" pozitive...

NU mai spune ca arati ca un monstru, nu-i adevarat...

Daca te vei uita pe www.clearogen.com, la sectiune testimoniale, imi vei putea citi marturia (apare sub numele de Niculae from Romania). Ti-as pune si niste poze pe site, dar nu am iesit bine in niciuna si ambele au fost facute la ore tarzii in noapte, dar daca doresti, am sa-ti respect dorinta!

Numai Bine si multumesc pt urare, Dumnezeu sa te ajute si pe tine, ai incredere si as va fi!
0
16-04-2009, ora 18:08
Lalaa17
Nu este medic/terapeut
Lalaa17
Mi-am si comandat:). In doua-trei zile ar trebui sa am setul acasa. O sa-l folosesc si o sa-ti scriu:). Multumesc pt. toate incurajarile. M-ai facut sa ma simt mult mai bine...Sa dea Dzeu sa aiba efect. O sa-l recomand tuturor daca o sa-mi fie bun:).
0
16-04-2009, ora 20:00
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Ok, ma bucur!
Asa am facut si eu, l-am recomandat tuturor datorita rezultatelor foarte bune; chiar o fata care suferea de acnee chistica, a luat produsul din Sua si dupa 5 zile mi-a trimis un mesaj, comunicandu-mi faptul ca leziunile acneiforme si chisturile i s-au ameliorat mai bine de 50%...a fost si ea la un "milimetru" de a lua Roaccutane...asa ti se va intampla si tie, te vei vindeca, important este sa crezi si sa urmezi exact schema de tratament si sa nu folosesti foarte mult machiaj in primele zile, dar vei primi cu siguranta mai multe detalii pe prospectul pe care-l vei gasi in colet!

Multa sanatate!
0
17-04-2009, ora 00:18
robert_aiud
Nu este medic/terapeut
robert_aiud
buna am fost si eu la un medic dermatolog in turda si am facut tratament cu brevoxyl, antibiotice pastile, vitamine, si acum de 2 zile am fost la control si mi-a prescris roaccutane... :| nu stiu ce sa fac... sunt foarte socat de ce am vazut la televizor la stiri in legatura cu roaccutane acum o zi...produce depresie si aveau arsuri deja pe fata respectivii care au luat roaccutane. si o fata dupa 6 luni de tratament sa sinucis... nu stiu ce sa fac...sunt foarte confuz in legatura cu aceste pastile... mi-e frica sa incep tratamentul...va rog sa ma ajutati untr-un fel...

numai bine... si sarbatori fericite
0
17-04-2009, ora 23:11
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Eu personal, as interzice acest medicament, este TOXIC, in special pt Sistemul Nervos Central, sa nu mai spun de faptul ca este teratogen, embriotoxic, dar tu fiind de sex masculin, esti mai putin afectat decat o persoana de sex feminin, cel putin asa spune literatura de specialitate...
Nu pot decat sa-ti recomand Clearogen, atat, sau o vizita la un alt dermatolog care sa apeleze la un alt tratament topic, nu oral...

Numai Bine!
0
19-04-2009, ora 19:23
robert_aiud
Nu este medic/terapeut
robert_aiud
Mersi NICK pentru raspuns

Clarogenul de unde se poate achizitiona si la ce pret apoximativ ?...

Medicul meu de familie mi-a recomandat sa nu incep tratamentul cu Roaccutane pt ca este foarte periculos si a zis ca si pe plan sexual este periculos deoarece daca faci copii inainte cu 2 ani de zile dupa ce ai terminat tratamentul cu Roaccutane este riscul ca copilul sa iasa cu malformatii...

Toate cele bune si sarbatori fericite!
0
19-04-2009, ora 20:17
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Intra pe www.clearogen.ro si vei afla mai multe detalii! Il poti comanda de pe site.
Daaaaaaaaaa, este foarte riscant, doar ti-am spus ca l-as interzice, cu atat mai mult cu cat am avut un amic care a luat 3 luni de zile, dupa care parca innebunise, a inceput sa fure, sa faca tot felul de infractiuni, in final, ajungand acolo unde ajung toti delincventii, la inchisoare. Eu m-am speriat cand l-am vazut, avea o fatza de psihopat...Doamne fereste! Asta nu inseamna ca ti se poate intampla si tie la fel, reactivitatea organismului este diferita la fiecare persoana in parte, insa nu cred ca ai face bine sa risti...raportul dintre beneficii si "pagube" este mult prea asimetric...plus ca dupa Roaccutane, la majoritatea persoanelor acneea recidiveaza, ce-i drept mai bland, dar tot ai destul de multe cosuri cat sa regreti ca l-ai luat.
0
19-04-2009, ora 20:18
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sarbatori fericite si tie, sa te faci bine! ;)
0
20-04-2009, ora 12:40
robert_aiud
Nu este medic/terapeut
robert_aiud
NICK lasa-mi si mie un id de messenger daca ai si daca vrei, acolo putem vorbi mai multe
0
20-04-2009, ora 20:05
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
latin_nick20

Salut!
0
21-04-2009, ora 13:35
Lalaa17
Nu este medic/terapeut
Lalaa17
Pt Nick: Am 3 zile de cand fac tratamentul. E normal ca au inceput sa iasa cosurile si sa se usuce pielea? E bine ca le storc? Ca n-am ce sa fac cu ele...nu le pot lasa pe fatza asa. Inca urasc sa-mi pun machiaj pe fata dar am sperante in Clearogen:). Numai bine!
0
21-04-2009, ora 14:53
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hristos a Inviat!

Lalaa, spune-mi te rog cum folosesti Clearogenul?
In mod normal, se foloseste doar o data pe zi, de preferinta seara, si se "sta" cu crema pe fata 24 de ore, fara a te spala dimineata pe fata, absolut deloc.
De uscat, este normal sa se usuce, poti sa te dai cu o crema hidratanta specifica tenului tau, dar dupa 0 ora de la aplicarea Clearogenului.
De asemenea, nu te speria daca ti se inroseste pielea si te ustura, este normal, pentru ca substantele din C sunt foarte puternice si pielea are nevoie de ceva timp sa se obisnuiasca cu "noul" ph.
NU ai voie sa le storci, pentru ca iti poti afecta epiderma si chiar derma, marind riscul de aparitie al cicatricilor. Sunt persoane care in prima saptamana au niste eruptii, este normal, bucura-te, asta inseamna ca pielea este 100% "responsiva".
Incearca sa nu te mai dai cu fond de ten, pudra si ce Dumnezeu mai folositi voi fetele, macar 2 saptamani pana incep sa apara efectele pozitive...fondul de ten actioneaza mai mult sau mai putin ca un factor comedogenic, impiedicand pielea sa "respire", colmatand practic porii. Fondul de ten pentru piele, este ca nisipul pentru o fantana...

Te rog sa incerci sa respecti aceste reguli, si vei vedea cat de bine va arata pielea!

Numai Bine!
0
21-04-2009, ora 14:55
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
AAAAAA, te rog mult de tot daca poti, fa o poza tutror recipientelor (cele 3), dar de la spate, pentru a vedea similitudinile dintre ingredientele celui din Sua/Romania. Te rog! Multumesc
0
21-04-2009, ora 15:21
Lalaa17
Nu este medic/terapeut
Lalaa17
Adevarat a inviat! Aha...sa stii ca dimineata ma spalam pe fata:). Multumesc de sfaturi. Sa stii ca produsul e original, made in U.S.A. Are lipita o hartiuta pe cutie, cu traducerea in limba romana. As vrea sa nu folosesc fond de ten, dar fata mea e ff rosie si plina de pete. Lucrez intr-un birou, unde intra zilnic ff multa lume. Nu am cum sa nu folosesc machiaj, as speria lumea. Sincer. Dar folosesc ceva de la farmacie, non-comedogenic, special pt. ten acneic si ma demachiez cu sfintenie, fara sa mai ramana urma de machiaj pe fata. O sa-ti scriu in curand...sper numai de bine, cu vesti super despre fata mea. Imi plac produsele, si am incredere. Lotiunea mi se pare in mod special f buna.
Dzeu sa te binecuvinteze pt. tot ce faci, dezinteresat, pt. oamenii cu probleme. Nu ma cunosti, nu te cunosc...si totusi arati mai mult interes pt. sanatatea mea decat prietenii mei apropiati.

Numai bine iti doresc!
0
21-04-2009, ora 17:20
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Super! Stiam de acest "remediu", dar problema este ca, in cazul unei acnei vulgare, sauna este un procedeu destul de dureros, aburii provocand un fel de algezie suficient de deranjanta cat sa determine persoana sa renunte, dar, va multumesc ca ati postat aceasta informatie, asa citesc si altii care nu au probleme foarte mari si doresc doar sa-si curete tenul de eventualele impuritati.

Mihaela, te rog daca poti, da-ne mai multe informatii cu privire la acest aparat; cum te simti dupa sauna, cum arata tenul, incomodeaza functia respiratorie, in cat timp ai vazut rezultate???????
Multumesc anticipat in numele tuturor!

;)
0
21-04-2009, ora 22:19
Andrea Erika
Nu este medic/terapeut
Andrea Erika
buna! am citit conversatia voastra, Nick si Lalaa 17... f interesant..
am si eu cam aceleasi probleme, am facut o gramada de tratamente cu antibiotice... roaccutane, minocine, etc. in timpul tratamentului s-au vazut efectele dar dupa o perioada de timp, dupa terminarea tratamentului sunt la fel sau poate si mai grav decat inainte. Mai tot timpul am luat Diane 35, nici eu nu mai stiu ce sa fac... sunt disperata. Dar azi dupa ce am citit conversatia voastra mi-am comandat si eu clearogenul. inca o incercare. Referitor la machiaj eu folosesc o baza, pe care mi-a prescris-o dermatologul care se numeste ACNOIL FREE. In momentul acesta mai folosesc si un gel pe timpul noptii care se numeste Differin dar nu prea face mari efecte, iar dimineata si seara ma spal pe fata cu un sapun lichid Lutsine E45
Mai am inca o problema, in zona ochiilor am niste puncte albe de grasine care la fel imi dau un aspect foarte neplacut..
Va multumesc anticipat pt sugestiile voastre!
0
22-04-2009, ora 11:47
NicoletaD
Nu este medic/terapeut
NicoletaD
Buna ziua!
Am dat peste discutia voastra din greseala, am citit-o pe toata si cum fac parte din cei ce au invins acneea imi permit sa va spun si ce am invata eu timp de un anisor de groaza. Mi-au aparut asta vara cateva cosuri, mai multe decat de obicei si muuult mai profunde. Nu prea m-am speriat, am sperat ca o sa-mi revin si ca ele o sa dispara dar nope, s-au inmultit pana la Craciun de am reusit si sa suprainfectez anumite portiuni. Fata si gatul plin de pustule, nasul si fruntea curata. Prin toamna m-am dus la ginecologul meu care-mi pusese acum 2 ani sterilet sa facem o eco, eram sigura ca am ovare polichistice, nimic, totul curat mi-a spus sa nu umblu la ele si sa ma dau cu Betadina. Mi-a spus sa iau si pilule contraceptive dar nu mi-a placut faptul ca in continoare se dau pilule fara absolut nici o analiza.asa ca nu am luat nici pilule si nici cu Betadina nu m-am dat. M-am dus la homeopat, am facut tratament din octombrie pana in ianuarie fara nici un rezultat, infloream ca pomul de Craciun. Am citit pe net de cred ca nici medic dermato daca ma faceam nu eram asa de bine documentata si am inteles mai ales de pa site-uri naturiste ca aneea reprezinta o expresie a unei dereglari interioare si ca degeaba ma ung cu tot felul de minuni. Asa ca am inceput sa facem o dezintoxicare a organismului cu Detoxifiant natural de la Hofigal, Ulei de catina si Trei frati patati. dupa inca 2 luni nici un progres.
Cineva ma tot batea la cap cu un medic dermato batran, ma mai vazuse o doctoritza dar efectele secundare a Roacutanului m-au inspaimantat mai tare decat acneea... M-am programat la mosul si dupa o consultatie de groaza si lipsita de orice intrebari asupra istoricului medical imi prescrie antibiotice, Betadina (ups, deci ginecologul a avut dreptate), Bregoxyl, echinaceea si Cantastim. Imi spune sa iau Diane dar tot fara nici o analiza... In drum spre casa ma programez la alt ginecolog ca parca as fi luat Diane pana la urma...in urma consultului aflu o info deosebit de pretioasa: Diane se prescrie daca pacienta are ovare polichistice si/sau hirsutism, doar pe ele le ajuta la acnee. Imi prescrie Laurina dupa ce-mi face o testare cu o hartie sensibila de la cei ce vand Laurina. Iii spun de vizita la dermatolog, imi spune ca merge betadina, echinaceea si cantastimul.
Vineri implinesc 6 saptamani de cand fac Cantastim. Mai am inca 4 ture si le termin. ma dau cu betadina in fiecare seara si o pastrez pe fatza 30 de minute. Am luat imunostim 2 saptamani si de doua ori pe zi Tonic feminin. Folosesc tot de 6 saptamani gama Effaclar.
Dar am invins!!! Cam de o luna nu mai fac nici un cos pustulos si oribil, acum astept sa-mi treaca petele rosii ce la am ca amintire de la razboi, ma dau de doua zile cu Cicaplast.
Nu am luat absolut nici un contraceptiv oral, imi ajunsese cei 7 ani in care cu asta m-am ocupat.
Si am invatat ca interesul medicilor in a te face sanatos este foarte scazut, nu vor sa colaboreze unii cu altii, nu incearca sa vada daca nu cumva acneea de pe fatza ta nu-i un efect secundar a unei alte probleme. NImeni nu-ti spune ca pana si consul mare de carne de pui iti produce acnee, puiul este un animalut innebunit de atatia hormoni care in final te deregleaza complet. in fine, am scapat, va doresc tot binele din lume si sper sa aveti norocul meu si sa scapati de ea.
0
23-04-2009, ora 14:40
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hristos a Inviat!
Erika, multumim pentru aprecieri.
Eu zic ca ai facut foarte bine ca ti l-ai comandat. Eu am cautat mult timp un produs eficient; am luat tot ce exista in Romania, de la Zynerit, Brevoxyl, Skinoren, Proactiv etc., dar intr-o zi n-a mai functionat absolut deloc nici Proactiv, pe care la-m folosit mai bine de 3 luni de zile, si asa am fost practic obligat sa caut pe net toate produsele dermatologice din Sua. Am descoperit dupa cateva ore Clearogen, am luat legatura si cel care l-a patentat, dermatologul Alex Khadavi fiind mai mult decat amabil. Atunci am aflat cu stupoare ca Romania nu este pe lista tarilor in settings-ul de comanda online al produsului. Dumnezeu a facut in asa fel incat am reusit sa-l conving sa pot sa-l import prin intermediul unui formular de comanda realizat in Microsoft Word.
CLEAROGEN este fantastic si nu voi inceta niciodata sa spun acest lucru. Functioneaza perfect pentru 95% din cei care il utilizeaza, cel putin asa spune studiul facut de cei de la Advanced Skin and Hair-California.

Te felicit ca l-ai comandat, cred ca ai facut, ca si mine, cea mai buna alegere. Foloseste-l cu incredere si urmeaza te rog strict instructiunile.

ADICA, urmeaza strict urmatoarele reguli, te rog:
- Trebuie sa te speli cu Agentul de curatare sub forma de spuma (Foaming Cleanser) NUMAI seara. Dupa ce te-ai spalat astepti aproximativ 5 minute si nu te stergi cu nimic pe fata, lasi pur si simplu apa sa se usuce de la sine. Ar fi bine daca ai putea sa folosesti dusul pentru a te spala, asta pentru ca scade probabilitatea de a iti irita pielea. Dupa ce ai asteptat 5 minute, sau mai mult, depinde, tu stai pana se usuca pielea; iti aplici pe fata Agentul de eliminare a impuritatilor (Clarifying Toner) - in prima saptamana aplici cat de putin poti, pentru a se acomoda pielea, dupa care poti sa aplici (aplici tonerul cu o discheta demachianta). Dupa ce ai aplicat tonerul, astepti iar 5 minute, ca mai apoi sa-ti aplici lotiunea antiacneica (Acne Lotion); la fel, aplici putin, ca dupa o saptamana sa iti permiti sa te dai din generozitate.
Tot ce ti-ai aplicat pe piele seara, trebuie sa ramana "intact", prin intact vreau sa spun ca nu ai voi sa te speli dimineata pe fata si nici sa iti aplici fond de ten macar in prima luna, poate decat dintr-ala mineral non-comedogenic. Clearogenul contine ingrediente cu eliberare retard (sustained release), care se elibereaza la nivelul pielii din niste capsule lipozomale pe parcursul a 24 de ore, din aceasta cauza nu ai voie sa te speli pe fata dimineata, poate decat daca dupa ce te te speli, sa iti aplici iar toate produsele, dar asa, nu-ti vor ajunge decat maxim o luna, nu doua!

Poti sa continui sa folosesti ACNOIL FREE, dar trebuie aplicat la 1 ora dupa ultimul produs din gama Clearogen (lotiunea antiacneica), dar celelalte produse nu mai poti sa le folosesti, penru ca ai suprasolicita pielea si ar reactiona printr-un fel de alergie, un fel de eczeme pruriginoase, deci, mai bine nu!

RETINE! Nu te speria daca in prima saptamana pielea se irita putin, se inroseste, sau daca iti apar putin mai multe cosuri, nu-i nimic, vor regresa si din acel moment, pielea va trece printr-un proces extrem de complex de curatare si desensibilizare.

Nicoleta, ma bucur foarte mult ca ai invins, bravo, esti o INVINGATOARE! Dumnezeu sa te ajute si pe mai departe. Din pacate, ai mare dreptate, medicii nu colaboreaza intre ei din cauza surplusului de zavistie, si nici nu sunt interesati de starea pacientului, te expediaza ca pe o scrisoare, in 10 minute si-ti da si un tratament mult prea inadecvat sau prea puternic, cand ar putea sa-ti dea ceva mult mai bun si natural, dar, na...

Numai Bine tuturor si multa sanatate. Dumnezeu sa va calauzeasca mereu pasii!
0
05-05-2009, ora 15:05
Lalaa17
Nu este medic/terapeut
Lalaa17
Buna...din nou. :)

Folosesc Clearogenul de 2 saptamani jumatate. Am observat mici imbunatatiri, insa din pacate foarte mici. Fata mea arata in continuare rau, cosurile sunt si f dureroase si petele sunt mari si rosii. Sunt putin descurajata. E prea repede sa ma descurajez? Folosesc produsele cu sfintenie, in mod normal m-as fi asteptat la efecte mai vizibile dupa 18 zile de tratament.

Sper sa revin cu vesti mai bune. O zi frumoasa!
0
05-05-2009, ora 23:27
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna!
Lalaa, efectele pozitive "arhivate" devin vizibile in maxim 60 de zile, deci mai ai suficient timp. NU te descuraja, oricum nu avea cum sa stopeze o acnee atat de puternica in numai 2 saptamani. Asa ceva se intampla foarte rar si la o persoana care are incredere mai mult decat oarba in acest produs. Important este ca observi "mici" imbunatatiri; nici la roaccutane nu apar mici imbunatatiri in 2 saptamani.

Te rog sa ai incredere, te rog...Nu te demoraliza!
Numai Bine!
0
10-06-2009, ora 21:01
elly_pia
Nu este medic/terapeut
elly_pia
buna tuturor,
am gasit site-ul din greseala si ma bucur ca am facut-o.am citit cu atentie discutiile voastre si m-ati convins sa comand si eu acest produs numai ca mi s-a trimis un e-mail cum ca trebuie sa ii autorizez sa faca ei schimbul de moneda.voua vi s-a cerut la fel?ce ati facut?mersi
0
11-06-2009, ora 14:20
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hello!

Elly, mie cei de la Advanced Skin&Hair California nu mi-au cerut nicio autorizatie de conversie monetara. Am platit cu card Visa Electron in lei, care s-au convertit automat la retragerea fondurilor.
Cine ti-a trimis e-mail? Cei de la relatii cu clientii din Sua????????

Numai Bine!
0
11-06-2009, ora 16:26
elly_pia
Nu este medic/terapeut
elly_pia
buna nick,
da acest mail mi l-au trimis ei.imi cere sa fac o copie a cardului fata/verso, sa scriu ca sunt de acord ca ei sa faca schimbul, semnatura si apoi sa trimit asta la un nr de fax pe care mi-l dau ei.ce ma surprinde e ca si cardul folosit de mine e visa si nu cred ca e nevoie de toate astea?mersi
0
11-06-2009, ora 17:16
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Uuuups, ba da, acum mi-am adus aminte ca da, ai dreptate, si mie mi s-a cerut dar am uitat, scuza-ma te rog! Fa cum ti se spune si totul va fi bine ;) Numai Bine!

Cu multa placere,
NICK!
0
11-06-2009, ora 17:24
elly_pia
Nu este medic/terapeut
elly_pia
mersi mult pentru ajutor, nick! am sa le trimit fax-ul atunci.am sa va dau detalii dupa ce o sa folosesc produsele.sper sa imi fie de ajutor pentru ca e neplacut sa iti vezi fata asa de fiecare data cand te privesti in oglinda.numai bine tuturor!
Adaugă un comentariu / răspuns
63 comentarii 12 3 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Tratamentul modern al acneei - soluții eficiente
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  •