acum 5 ani mi-a fost gasit un chist ovarian; suspect de cancer | Forumul Medical ROmedic

acum 5 ani mi-a fost gasit un chist ovarian; suspect de cancer

10-10-2011
flory2016
Nu este medic/terapeut
flory2016
buna ziua in urma cu 5 ani mi-a fost gasit un chist ovarian suspect de cancer..ma pus sa fac CA125 si a iesit 67...mi sa spus ca sunt suspecta de cancer..la operatia laparoscopica mi sa scos ovarul si trompa dreapta, , , , , , , patologia a fost de chistadenom papilifer borden-line ovarian drept cu zone de chistadenocarcinom inalt diferentiat (G1). a urmat dupa prima operatie 6 serii de chimioterapie si pe urma si cea de a doua operatie la cerere de scoatere a uterului si a celuilalt ovar si trompa, , , , , , , , , , , , , , oare am facut bine??????mai exista sanse pe viitor sa reapara cancerul in alta parte???????
3 comentarii
0
10-10-2011, ora 15:08
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Stela, tu esti f. tanara, ar trebui sa nu te mai gandesti la ce a fost.Incearca sa gandesti pozitiv.Eu cred ca esti vindecata si ca trebuie sa duci o viata normala.Multa sanatate si optimismmmmm
0
10-10-2011, ora 15:23
flory2016
Nu este medic/terapeut
flory2016
va multumesc..dvs sunteti medic?ce tratament naturist sau ce dieta imi recomandati ?pt a preveni o posibila recidiva??????????
0
10-10-2011, ora 19:13
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Draga mea, eu nu sunt medic, n-am incredere in homeopatie, mai ales in caz de cancer.Cum sa vindece niste ierburi cancerul???dar un mod de viata sanatos te poate ajuta, fara excese de toate felurile.Am trecut si eu prin ce-ai trecut tu, acum sunt bine.In ceea ce priveste recidiva nimeni nu-ti poate garanta daca va fi sau nu.Trebuie sa te duci periodic la control, sa ai o buna comunicare cu medicul tau.Pe forum sunt mai mult fete care au trecut prin greu, medici sunt putini, oncolog este RAUL.Multa sanatate, nu te incarca cu energie negativa cautand pe internet, risti sa gasesti tot felul de persoane, care vand sperante desarte.Cel care ne poate ajuta este Bunul Dumnezeu si bineanteles DOCTORUL.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.