Acum o luna mi s-au umflat spatele in partea stanga

24-06-2009
h_andra_h
Nu este medic/terapeut
h_andra_h
Buna ziua. ma numesc Hodoroga Alexandra si am 24de ani. am mai trimis mesaje in urma cu cateva luni acum un an m-am lovit la spate dupa 1 luna ce m-am lovit mi s-a unflat spatele in patea stanga si mi-au aparut si umflaturi pe maini care se tot inmulteau si erau tari sub piele la fel ca si spatele meu e tare ca piatra in partea stanga. am fost diagnostigata cu sclerodermie si asa am ajuns internata in spital in timisoara la dermatologie pentru 1 luna. am facut 2 biopsii din care nu a iesit ca am sclerodermie am facut multe analiza dar medicii nu au ajuns la o concluzie. in finaldupa 1 luna un ultim diagnostic a fost sindromul sharp am facut si analiza speciala pentru asta si a iesit ca nu am nici sharp. am urmat un tratament cu diferite medicamete pe baza de uleiri de soia antibiotice si vtamina e dar fara nici un rezultat.am facut si 15 sedinte de raze ionizate si fara nici un efect. problema e ca umflaturile de pe maini imi apar acum si peicioaresi apar din ce in ce mai multe si nu stiu ce sa mai fac. la spate nu mi-a trecut si deja m-am obisnuit ca o am acolo dar apar pe tot corpul deja. va rog daca ma puteti ajuta cu un raspuns incotro sa o iau. va multumesc din suflet
10 comentarii
0
27-06-2009, ora 09:50
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca la Timisoara nu ati rezolvat problema nu va ramane decat sa mergeti la Bucuresti la spitalul Colentina.
0
27-06-2009, ora 11:56
Szende
Nu este medic/terapeut
Szende
Buna ziua Am 21 de ani si am mostenit de la tatal meu un fel de boala de piele. Pe talpa am pielea foarte uscata. Tatal meu a facut multe tratamente dar fara succes asa ca si eu m-am obisnuit cu ideea dar e foarte jenant mai ales vara cand e la vedere. Am incercat si cu seminte de mustar pentru ca am auzit ca ajuta dar fara succes. Folosesc piatra ponche dar creste inapoi. Am si crapaturi care cateodata e dureros. Cand am fost mica am avut si pe maini dar acum nu se vede asa de tare totusi nu am mana fina ca alte fete.Va rog ajutati-ma cumva Multumesc
0
27-06-2009, ora 19:03
daniellli
Nu este medic/terapeut
daniellli
Totusi pentru balanita nu are nimeni un raspuns vb voi doctori intre voi.o ciuperca nu santeti in stare sa rezolvati si mai aveti tot felul de titluri.prof.univ filozofi etc.o crema fara cortizon sau corticoizi asa ceva ca nu am scoli inalte ca voi. Santeti degeaba
0
29-06-2009, ora 21:21
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Szende: Probabil ca suferi de o boala genetica ce se manifesta prin hiperkeratoza palmo-plantara. Pentru a ameliora simptomele poti folsi Xerolys 50 un preparat pe baza de uree care inmoaie pielea din zonele ingrosate.
0
29-06-2009, ora 21:23
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru daniellli: Esti asa sigur ca balanita de care suferi este de origine micotica de ce nu ti-o tratezi singur Scuza-ne pe noi filozofii ca nu ii dam de capat
0
01-07-2009, ora 17:33
Alin21
Nu este medic/terapeut
Alin21
Pe sub pielea palmelor mi-au aparut niste bubite care ma mananca, mi se decojeaza pielea, si mainele imi transpira mereu.Ce poate fi astept raspuns. Multumesc Anticipat.
0
03-07-2009, ora 19:38
daniellli
Nu este medic/terapeut
daniellli
tot tu esti nervos ma.pai eu de 4 ani merg la doctori si.nimic.hai sa numai.
0
03-07-2009, ora 21:34
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Alin21:
Poate fi o eczema dishidrozica.
0
03-07-2009, ora 22:44
Alin21
Nu este medic/terapeut
Alin21
imi puteti explica mai bine? si ce pot sa iau sa imi treaca ?
0
05-07-2009, ora 16:06
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Eczema dishidrozica este o reactie de tip alergic.
Pentru confirmarea diagnosticului si tratament trebuie sa ajungeti la un dermatolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Dispozitivul care te ajută să îți corectezi postura
  • Dispozitivul care poate ajuta la diminuarea durerilor de spate
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  •