Acupunctura -in tratamentul hipoacuziei.

04-12-2010
FANFANLATULIPE
Nu este medic/terapeut
FANFANLATULIPE
Buna ziua ! In urma unui zgomot puternic am ramas cu Hipoacuzie bilaterala de tip perceptiv, avand in vedere faptul ca acest incident s-a intamplat in urma cu 23 de ani, este de la sine inteles ca boala a evoluat afectand si alte functii ale organismului.Doresc sa intreb daca Acupunctura poate rezolva acest lucru, si bineinteles cat dureaza sedintele de tratament, si cat costa.?In eventualitatea ca cineva va avea amabilitatea sa i-mi raspunda, multumesc din tot sufletul !
2 comentarii
0
05-12-2010, ora 14:04
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
eu am facut acupunctura timp de un an si jumatate zilnic pentru ca aveam incredere in ea, insa nu m-am facut bine de problemele mele. Asta era acum 17 ani si in prezent tot bolnava sunt. E ceva slab, ca un masaj.
Numai bine!
0
17-12-2010, ora 15:31
FANFANLATULIPE
Nu este medic/terapeut
FANFANLATULIPE
Va multumesc foarte mult, deci este adevarat, restul sunt doar banalitati sau reclame de prostit oamenii.Inca odata multumesc pentru adevar, dumnezeu sa va binecuvanteze.!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Acupunctura poate ajuta persoanele care suferă cefalee cronică tensională
  • Acupunctura poate fi o terapie utilă pentru prevenirea diabetului de tip 2
  • Acupunctura poate reduce simptomele sindromului intestinului iritabil, fără riscul unor efecte adverse
  • Beneficiile acupuncturii în reducerea incidenței accidentului vascular cerebral ischemic
  •