addis si urocultura

03-02-2008
b74xcc
Nu este medic/terapeut
b74xcc
la examenul de urina au iesit urmatoarele rezultate: bilirubina: negativ, corpi cetonici negativ; densitate 1.025, eritricite 5, glucoza negativ, leucocite 75, nitriti pozitiv, PH 5.5, proteina urme fine, urobilinogen normal, numeroasa flora, sediment hematii -rare, proaspete, sediment leucocite frecvente, izolate si grupate, hematologie nr leucocite 6480, limfocite 39, MID 6, granulocite 55. Aceste analize au fost facute pe 18.12.2007 dupa care la indemnul doctorului am facut o cura cu URINEX 10 zile cate 2 capsule pe zi, si am luat cateva amoxacilini pt o infectie la o masea pe la inceputul lunii ianuarie.Pt. analiza de urocultura si addis am recoltat pe 26.01.2008.Va rog sa imi spuneti ce trebuie sa fac si daca trebuie sa ma sperii. In cazul in care raman insarcinata copilul poate fi afectat?
sau ceea ce am ma poate afecta sa nu raman insarcinata. de 8 ani sunt cu sotul meu si nu am folosit nici o metoda de contraceptie timp de 7 ani si jumatate doar ne-am ferit, iar de 7-8 luni chiar am incercat sa raman insarcinata dar nu am reusit.Care poate fi cauza. Ar trebui sa ma ingrijorez? Va rog sa ma ajutati.
Iar la ADDIS au iesit leucocite 9850, hematii 5910, iar Urocultura UFC= 0
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.