Adenopatie latero cervicala dreapta | Forumul Medical ROmedic

Adenopatie latero cervicala dreapta

14-07-2016
Mihaelaca
Nu este medic/terapeut
Mihaelaca
Buna ziua, de 3 ani umblu am o durere in partea dreapta in gat ma strange foarte tare pe partea dreapta, ma strange in zona nasului si deasupra buzei imi zvacneste , am adenopatii latero cervicale dreapta am facut biopsia au aspect inflamator, am tot avut diagnostice precum migrena, apoi am fost operata la nas de concha bulosa, deviatie sept si sinuzita maxilara dar durearea tot persista din ce in ce mai tare.mai nou am fost diagnosticata ca as avea reflux

Am tot luat tot felul de antimflamtoare, am luat amytryptilina, carbamazepina nimik tot ma doare.

La stomatolog am fost nu am probleme dentare.

E posibil sa fie vreo nevralgie??

Ce ma sfatuiti?

Va multimesc.
4 comentarii
0
14-07-2016, ora 19:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 se face CT cerebral.. unde se vad bine si sinusurile
cu rezultatul la ORL
2 consult Neurologie pentru a exclude neuralgia
0
03-12-2018, ora 15:49
Adi19900
Nu este medic/terapeut
Adi19900
Buna ziua, numele meu este Adrian am 28 de ani si in urma cu 2 saptamani cand faceam dush am descoperit o durere latero cervicala putin inflamata fara culoare schimbata... dupa 2..3 zile am vazut ca persista durerea si m-am prezentat la doctor. A zis ca este un ganglion inflamat probabil de la o infectie.am facut un set de analize de sange si urina... nimic iesit din comun nici o infectie toate bune. Mi-a prescris klacid 500 pt 7 zile dupa care am revenit la doctor(policlinica italia) mi-a prelungit pt inca o saptamana antibioticul klacid500... acum este a 2 zi de cand am terminat cele 2 saptamani de cura ganglionul parca sa mai desumflat nu mai este dureros...dar totusi se observa si la ochiul liber si la palpare plus ca simt o ( arsura...o usturime) in zona inflamata. Nu am avut febra de mancat mananc foarte bine am pofta de mancare nu am slabit nu transpir... umflatura nu are o forma definita...Va rog frumos sa imi dati un sfat ce sa fac eu stau in italia de 8 ani... si sincer doctorul care mia prescris reteta nu este prea interesat si ma trimite acasa ca nu am nmc sa stau linistit... din ce cauza este umflat? Ce trb sa fac ? Va multumesc anticipat... sunt foarte ingrijorat la ce vad pe internet.
0
03-12-2018, ora 17:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
consult stomatolog
consult ORL.. acolo se ascund infectiile locale care dau ganglioni
mai exista si posibilitatea ca o gastrita cu reflux..sa duca la inflamatie pe ganglioni laterocervicali
0
03-12-2018, ora 19:25
Adi19900
Nu este medic/terapeut
Adi19900
Va multumesc din suflet ca mi-ati raspuns O sa tin cont de sfatul dumneavoastra. Inca ceva...fratele meu vitreg(dupa tata bun (comun) a pierdut lupta cu leucemia. nu vreau sa auda parinti mei ca am si eu ganglion...deasta sunt disperat si vreau sa imi fac singur toate analizele si cer cer sfaturi. O sa revin cu rezultatele de la ce mi-ati recomandat dumneavoastra. Daca vreti va dau si analizele de la sange si urina. Sunt foarte speriat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Terapia durerii prin realitatea virtuală
  • Èšinutul de mână poate reduce senzaÈ›ia de durere din corp
  • Originea durerii fundamental diferită la bărbaÈ›i față de femei
  • Tratament nou pentru durerea neuropată
  • Sistem pentru monitorizarea durerii în cazul pacienÈ›ilor oncologici
  • Intensitatea durerii depinde de propriile convingeri
  • Un nou organ senzorial, descoperit de către cercetători
  •