administrare yasmine

30-09-2009
iuuky
Nu este medic/terapeut
iuuky
am si eu o problema!!!!!!!astazi am prima zi a ciclului si am inceput sa iau pentru prima data ac yasmine!cand mi se termina tableta ce se intampla?imi vine ciclu?sau cand se termina o tableta incep alta.sau cand imi trece ciclul?si inca o intrebare.daca iubitu meu isi da drumu in mine cat timp iau yasmine este vreo problema?
7 comentarii
0
30-09-2009, ora 17:11
iuuky
Nu este medic/terapeut
iuuky
va rooog raspundeti-mi si mie si daca se poate un doctor si mai bine!pooop
0
30-09-2009, ora 17:55
axiela21
Nu este medic/terapeut
axiela21
cand termini pastilutele de pe blisser faci pauza de 7 zile pt ca ele sunt doar 21 de pastilute.in perioada aceea de7 zile trebuie sa ti vina menstruatia si a 8a zi incepi o alta folie de pastile chiar daca menstruatia nu s a oprit. Daca iei pastilele in fiecare zi cam la aceeasi ora nu este nicio problema daca partenerul ejaculeaza in tine. Eu nu am avut astfel de prb cu AC. azi am inceput si eu yasmin.Sanatate!
0
30-09-2009, ora 18:15
iuuky
Nu este medic/terapeut
iuuky
aaaah ms mult axiela21!dar mi-e frica rau de un copil la 18 ani si daia vreau s stiu tot si s m protejez corect!popik
0
30-09-2009, ora 18:17
iuuky
Nu este medic/terapeut
iuuky
aaaa dar cand se schimba ora ce fac?iau la aceesi ora ca d obicei sau tin cont ora kre o luam pana sa se schimbe?
0
30-09-2009, ora 18:30
axiela21
Nu este medic/terapeut
axiela21
te inteleg. toate luam AC tocmai pt a nu ne trezi cu un bebe pe cap:). zic aprox aceeasi ora, daca va fi intr-o zi cu o ora mai devreme sau mai tarziu nu este o prb. eu sincer am uitat de multe sa iau la ora potrivita si n am avut prb, dar recomandat este sa ti pui telefonul sa sune la o anumita ora si sa iei pastiluta atunci.cand se schimba ora n o sa fie o prb...
0
30-09-2009, ora 22:11
alexxy_a
Nu este medic/terapeut
alexxy_a
Protectia este scazuta daca uiti pastila si trec mai mult de 12 ore. Asta nu inseamna ca poti lua una la 7 alta la 12. Cel mai bine e sa Iti fixezi o ora si o respecti.
0
02-10-2009, ora 18:24
iuuky
Nu este medic/terapeut
iuuky
care e faza daca fumez si iau ac?am inteles k provoaca cancerul la san!este adevarat?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •