adolescenta nu mananca foarte mult, dar este peste greutatea normala

21-03-2009
XMAMI
Nu este medic/terapeut
XMAMI
Am fata de 13 ani, nu mananca mult, este peste greutatea normala, ce pastile poate sa ia?
3 comentarii
0
21-03-2009, ora 15:15
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Sa nu ia pastile de slabit in nici un caz! Mergeti cu ea mai bine la endocrinolog.
Sa faca sport, dar moderat, nu pana la epuizare
Multa sanatate!
0
21-03-2009, ora 17:56
mary44
Nu este medic/terapeut
mary44
Nu sunt bune pastilele de slabit, mergeti cum a spua doamna Anastasia la endocrinolog caci daca este de pastile ii recomanda dr in functie de rezultatul analizelor.Eu mi-am mentinut greutatea si cand i-am spus ca vreau sa mai slabesc mi-a prescris niste pastile dar nu va pot spune cum se numesc pentru ca difera de la organism la.mai ales ca fata dv are doar 13 ani.Mergeti la endo pentru ca o sa-i dea si dieta sau ce are voie sa manance si ce nu.Sanatate si succes!
0
01-04-2009, ora 16:18
mihaimes
Nu este medic/terapeut
mihaimes
xMAMI cate kg aveti d-vs? Dar cei din familie? Cum era copilul la 6-7 ani? Ce alimentatie predomina in casa? Mai aveti un alt copil? De ce v-ati gandit la pastile? Sugestia mea este sa cititi d-vs, nu copilul cartea " DIETA MINTII " scrisa de Bogdan Tudor si apoi sa vedeti unde anume este problema la copilul d-vs. Astept sa-mi spuneti ce alte probleme aveti cu copilul cu exceptia greutatii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O dietă nesănătoasă în adolescență este asociată cu probleme grave de sănătate mai târziu în viață
  •