afecțiune respiratorie

30-12-2017
oana cana
Nu este medic/terapeut
oana cana
Am un bebeluș de 2 luni și se pare ca are ceva dificultăți cu respirația în timpul somnului, atât noaptea cat și pe timp de zi. Pur și simplu zici ca se sufoca în somn, scoate un sunet ca de sufocare, se trezește puțin după care se culca la loc. În scurt timp 3, 5 sec.o apuca iar criza. Ce credeți ca poate fi? Țin sa precizez ca nu este răcită
Alta întrebare. Ce sa fac în cazul unei răceli? Cat de des sa folosesc aerosoli?
2 comentarii
0
09-01-2018, ora 17:21
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Un consult pediatric de specialitate este necesar!
0
12-01-2018, ora 19:17
Cojocariu ana maria
Nu este medic/terapeut
Cojocariu ana maria
Buna ziua am fetita de 5 luni a fost foarte racita am facut injectii si aerosol dar dupa o saptamana de cand am terminat tratamentu tot nu ii trece are un fornait parca ar avea mucisori dai ii curat nasucu cu aspiraroru nazal si nu iese nimic si a mai ramas si cu tuse medicu de familia mia zis ca tusea mai persista 2-3 saptamani ceea ce nu mi se pare in regula ce as mai putea face aerosol ii mai fac si acum sa isi mai sea dremu la nasuc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul