afectiunea prostatei | Forumul Medical ROmedic

afectiunea prostatei

19-01-2013
hofman caterina
Nu este medic/terapeut
hofman caterina
In urma unei ecografii abdominale mi-a iesit prostata marita in volum (60 x 31 mm) As dori sa stiu daca este posibil daca ar trebui sa ma preocup si daca cu medicina naturista este vreo posibilitate de a trata aceasta afectiune. Multumesc
2 comentarii
0
20-01-2013, ora 10:54
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Inainte de a incepe un tratament trebuie sa mergi si la un urolog pentru a confirma daca exista probleme la prostata sau nu.Investigatia o va completa cu tuseul rectal si o analiza numita PSA.si in mod sigur va repeta ecografia, de acesta data centrata pe prostata...Mergi cu trimitere la un urolog...
0
25-03-2013, ora 10:58
rabbit18
Nu este medic/terapeut
rabbit18
De aproximativ 6 luni ma confrunt cu o problema, in ceea ce priveste imposibilitatea de a urina cum trebuie. Problema apare numai dimineata, manifestandu-se prin eliminarea unei cantitati insuficiente de urina(indiferent cat de multa apa as consuma in seara precedenta) iar in acelasi timp si un jet urinar slab. Mentionez ca odata cu aceasta problema, dimineata a disparut si capacitatea de a avea o erectie. Pe parcursul zilei imi revin, insa problema cu erectia nu dispare, fiind foarte slaba. Va multumesc si astept un raspuns din partea dumneavoastra, in ce ar consta aceasta problema sau macar ce analize ar trebui facute in acest sens.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tele-ecografii cu ajutorul unui sistem dezvoltat de Philips
  • Când ar trebui să-È›i investighezi prostata?
  • Ce se poate investiga prin intermediul ecografiei abdominale?
  • Ecografia abdominală - când se face È™i ce poate descoperi
  • Simptome frecvente în cancerul de prostată - când mergem la medic?
  • Beneficiile practicării yoga pentru sănătatea prostatei
  •