afectiuni genitale

07-11-2010
vio1975
Nu este medic/terapeut
vio1975
as dori sa stiu daca pot aparea afectiuni genitale la femei daca partenerul are bilute pe penis? la mine apar dureri si usturimi.multumesc frumos
3 comentarii
0
07-11-2010, ora 17:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Inseamna ca ati luat o boala cu transmitere sexuala. Mergeti imediat la ginecolog pentru investigatii si tratament pe care sa il luati atat dumneavoastra, cat si partenerul dumneavoastra.

Cu pace,

Clara
0
22-06-2012, ora 19:23
o fata oarecare
Nu este medic/terapeut
o fata oarecare
Buna ziua. Am si eu o problema in urma epilarii cu lama. M-am epilat acum cativa ani in zona genitala si m-am taiat cu bigul, tin minte ca am sangerat putin pe moment, insa a fost atinsa destul de adanc pielea. Dupa cum mi se pare mie s-a regenerat dar tot imi fac griji. Lama a alunecat si a atins pielea din jurul clitorisului si cred ca si clitorisul. Simturile in zona aceea sunt ok, dar cand ating am o senzatie de durere pe moment. Credeti ca am taiat vreun nerv esential? sau e normal sa am acea senzatie cand ating. nu stiu daca s-a regenerat pielea total. Am fost la un ginecolog si nu m-a lamurit cu nimic. Mi-am inceput viata sexuala de la o vreme si tot stau cu grija, am impresia ca imi afecteaza senzatia de placere, imi ingreuneaza orgasmul sau poate ma gandesc prea mult.Nu stiu daca e normal, sau daca in timp poate degenera in ceva mai grav. Ma gandesc daca am nevoie de reconstituire de nerv sau ceva de genul. Dvs ce parere aveti? va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti daca e cazul sa ma duc la medic.Stiu ca suna penibil problema mea dar nu ma pricep si nu am pe cine sa intreb.Multumesc frumos.
0
28-06-2012, ora 16:45
o fata oarecare
Nu este medic/terapeut
o fata oarecare
Multumesc frumos pentru mesaj. O sa fac asa cum mi-ati spus si va tin la curent. O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.