Afte spre cerul gurii +aspect de limba alba

25-04-2015
Angelie
Nu este medic/terapeut
Angelie
Bună ziua. De ceva timp mă confrunt cu o problemă. Spre cerul gurii mi -au apărut nişte puncte roşii însoţite de un strat albicios. Am o senzaţie foarte ciudata când Inghit. Am fost la medicul de familie şi mi-a recomandat glicerina cu stamicin + tablete salvigol de supt. Au trecut deja 2 săptămâni şi limba mea este la fel. sunt îngrijorată sa nu fie vorba de o candidoza orala. La orl am fost diagnosticata cu sinuzita şi rinita cronica (am făcut tratament cu antibiotice Zinnat) + deviaţie de sept. Respir mai mult pe gura, urmează în 2 săptămâni sa fac Operaţia. dimineata mă trezesc mereu cu senzaţia de limba uscata. nu ştiu dacă ar putea fi asta problema. Doctorul de familie s-a saturat de câte ori l-am vizitat pentru fel şi fel de probleme, nefiind singura mea problema de sănătate. Aştept un răspuns serios. Mulţumesc.
1 comentarii
0
26-04-2015, ora 14:17
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Angeli poti incerca sa razi mere sa le lasi la oxidat si pe urma sa le consumi si acea oxidare te poate ajuta sa scapi si de aftel;e din gura si pe tot traseul pana in stomac, ela sunt din cauza arsurilor gastrice.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce sunt aftele bucale și cum să le tratezi
  •