ajuta la ceva?va rog o parare

10-08-2009
alinmaka
Nu este medic/terapeut
alinmaka
Buna ziua,

Problema sta in felul urmator, prietenei mele ii intarzie menstruatia cu 7 zile(pana azi)...in ultima luna am avut mai multe acte sexuale neprotejate insa ea e la a 2a tura de anticonceptionale a cate 2 sapt.(are un chist pe unul din ovare, deasemenea si uterul lasat).A fost si internata in spital saptamana trecuta in urma unei anemi/insolatii usoare dar destul cat sa ii dea perfuzii(nu stiu sincer ce a fost in perfuzii).Duminica trecuta 02.08.2009 a fost ultima dimineata de anticonceptionale, dupa calculul ei 03.08.2009 ar fii fost prima zi de ciclu, suntem in 10.08 si nu da semne cum ca ar veni.e destul de bolnavicioasa.am fost si pe strand destul de des, poate a racit de la apa rece.

Actele sexuale desi neprotejate nu au fost cu finalizare, nu am pana acum nici o intamplare de ejaculare precoce, toate au fost numa bune...testul de sarcina se poate efectua acum?e foarte distrusa si as vrea sa o ajut moral sa stie "da" sau "nu".
Credeti ca e vorba de sarcina?sau ar putea fii si alte cauze?dupa cum i-am spus si ei...ar trebui sa fim cei mai ghinionist cuplu de pe lumea asta...


va multumesc anticipat.
Cu respect,
Alin M.
1 comentarii
0
11-08-2009, ora 19:08
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu cred ca este insarcinata, dar totusi sa faca maine dimineata, din prima urina, un test de sarcina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul