ajutați-ma, exista vreo sansa sa fi ramas însărcinată?

23-07-2017
maria2507
Nu este medic/terapeut
maria2507
Buna ziua! Am o nelămurire de circa 3sapt, mai exact data de 5 iulie. In acea zi am avut o tentativa de a întreține relații sexuale cu prietenul meu, dar s-a limitat doar la atingerea zonei mele genitale cu a sa, fara introducere, lucru care s-a intamplat cam de 3 ori, din picioare. Din cate imi amintesc si din ceea ce imi spune el, nu a ejaculat, nu avea cum fara a se intampla nimic. La o saptamana dupa mi-a venit ciclul, in prima noapte având intensitate f mare dar dupa putin mai mica, in ciuda faptului ca de obicei intentisitatea este mare pt2-3 zile. Ciclul a durat 6zile. Intrebarea mea este, exista vreo sansa sa fi ramas însărcinată desi nu a introdus penisul deloc, doar a atins? singurele lucruri care ma pun pe gânduri sunt fluxul schimbat al menstruației si lipsa crampelor severe, si de asemenea urinarea frecventa de cateva zile, dar asta poate fi si ptc am facut perfuzii 5 zile.
2 comentarii
0
24-07-2017, ora 14:31
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Nu aveti cum sa fiti insarcinata fara sa aveti contact sexual!
0
18-07-2018, ora 16:24
Mihaela213
Nu este medic/terapeut
Mihaela213
Buna...sunt cam in aceasi situatie si sunt ingrijorata.Ce s a intamplat ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul