Ajutati-ma - dureri in zona genitala ca niste arsuri

28-03-2018
AndreeaMarinescu44
Nu este medic/terapeut
AndreeaMarinescu44
Am dureri in zona genitala ca niste arsuri. Simt arsuri si la urinare. Apar urme de sangerari si secretie vaginala cu aspect de firmituri. E cumva candidoza sau ceva mai grav?
2 comentarii
0
29-03-2018, ora 13:27
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Trebuie sa mergeti la urolog si ginecolog sa va faca analize, pus diagnostic si apoi tratament. Fara analize nu se pune diagnostic.
0
02-04-2018, ora 15:49
dumitriumari
Nu este medic/terapeut
dumitriumari
Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o mica problema de vre-o 11 ani am probleme cu menstruatia niciodata nu imi vine, iar in ultimii 4-5 ani nici nu a mai raspuns organismul la tratament pana in luna martie a acestui an pe data de 1 martie am avut menstruatie(penultima am avut-o pe data de 19.10.2017) si ma tinut vre-o 8 zile, pe data de 10 am avut mici sangerari si am sunat medicul deorece nu mi sau parut normale aceste sangerari, am fost la control si mi sa zis ca am fost la oulatie (sangerarile le-am avut in perioada 10-12). In data de 20.03.2018 pana pe 25.03.2018 am avut iarasi sangerari in primele 3 zile cate o pata mica rozalie iar in ultimile doua zile un pic mai abundent(dar nu foarte abundent) si de culoare maronie. Astazi de dimineata am avut iarasi o scurgere maronie si nu stiu de la ce ar putea fi doctora nu ma poate primi inca

PS am facut pana acum 5 teste de sarcna si toate au iesit negative, ultimul l-am facut sambata.


Va multumessc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.