Intarziere ciclu, teste de sarcina negative, dureri abdominale joase

15-05-2018
Ariana007
Nu este medic/terapeut
Ariana007
Buna seara, am 27 de ani, sunt casatorita si de cateva luni am hotarat impreuna cu sotul meu ca e momentul sa avem un copil. Am ciclul neregulat, pana in Feb 2018, am avut menstra la aprox 42 de zile (nu intotdeuna). Din Feb (27) insa, nu mi-a mai venit. In Octombrie 2017 medicul mi-a spus ca sunt perfect ok si pot oricand concepe un copil. Sa revin, nu mi-a mai venit de pe 27 Feb si eu am sperat sa fie sarcina. Am avut o sg data de atunci o scurgere maronie timp de 3 zile si a 4 a zi o scurgere ceva mai rozalie.Am facut multe teste, dar sunt negative. Am de cateva zile dureri/ crampe In zona adominala/inghinala, dureri de sani usoare ca si cum mi-ar veni, dar nu..Nu am niciun fel de simptoma de gravida, dupa parerea mea de “nestiutoare”.Locuiesc in UK, am fost la medic de familie si mi-a zis doar sa astept. O sa ajung in tara abia in Iunie.O sa merg la medicul meu care de asemenea mi-a zis sa astept sa imi vina, dar a mai trecut deja o luna de cand mi-a zis. Sunt cam stresata, o sa merg la medic, dar mi-ar placea macar sa citesc o parere a unui medic sau a unei persoane care a avut o problema similara. Imi cer scuze pt “mesajul” cam lung. Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • Dureri de burtă în sarcină - cauze posibile, când să ne îngrijorăm
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •