Intarziere ciclu, teste de sarcina negative, dureri abdominale joase

15-05-2018
Ariana007
Nu este medic/terapeut
Ariana007
Buna seara, am 27 de ani, sunt casatorita si de cateva luni am hotarat impreuna cu sotul meu ca e momentul sa avem un copil. Am ciclul neregulat, pana in Feb 2018, am avut menstra la aprox 42 de zile (nu intotdeuna). Din Feb (27) insa, nu mi-a mai venit. In Octombrie 2017 medicul mi-a spus ca sunt perfect ok si pot oricand concepe un copil. Sa revin, nu mi-a mai venit de pe 27 Feb si eu am sperat sa fie sarcina. Am avut o sg data de atunci o scurgere maronie timp de 3 zile si a 4 a zi o scurgere ceva mai rozalie.Am facut multe teste, dar sunt negative. Am de cateva zile dureri/ crampe In zona adominala/inghinala, dureri de sani usoare ca si cum mi-ar veni, dar nu..Nu am niciun fel de simptoma de gravida, dupa parerea mea de “nestiutoare”.Locuiesc in UK, am fost la medic de familie si mi-a zis doar sa astept. O sa ajung in tara abia in Iunie.O sa merg la medicul meu care de asemenea mi-a zis sa astept sa imi vina, dar a mai trecut deja o luna de cand mi-a zis. Sunt cam stresata, o sa merg la medic, dar mi-ar placea macar sa citesc o parere a unui medic sau a unei persoane care a avut o problema similara. Imi cer scuze pt “mesajul” cam lung. Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.