sotul meu nu se simte bine - transpira foarte rau noaptea, se simte slabit

19-01-2017
ainoa
Nu este medic/terapeut
ainoa
Buna ziua.
Sotul meu in varsta de 40 de ani a fost internat in spital in luna noiembrie 2016 cu urmatoarele diagnostice: pneumonie bacteriana nespecificata, psoriazis, artrita psoriazica, hipertensiune arteriala, calculi renali. A urmat tratamentul prescris cu antibiotic, in spital si acasa. Analizele repetate in luna decembrie : nr.leucocite= 12, 0; nr.neutofile=9, 15; VSH2h=40 mm; VSH 1h=20 mm; creatinina serica=0, 62. De la inceputul lunii ianuarie 2017 are probleme mari cu infectia urinara, a inceput din nou simptome cu urinari frecvente, usturimi la urinare. A facut o analiza a urinei: urocultura= peste 100.000 UCF/ML KLEBSIELLA SPP, in urma careia medicul de familie i-a prescris Norfloxacin 10 zile. Suplimentar am cumparat de la farmacie Urisan. Problema mare este ca, dupa acest tratament sotul meu nu se simte bine deoarece are tensiunea arteriala mare 140, 150/ 80, 90, transpira foarte rau noaptea, se simte slabit si in plus, acum are in continuare tratament cu alt antibiotic! Va rog sa ne dati un sfat ce sa facem? Pentru durerile de artrita ia Arcoxia.
1 comentarii
0
20-01-2017, ora 11:37
ainoa
Nu este medic/terapeut
ainoa
Va rog frumos daca puteti sa imi dati un raspuns?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.