Ajutati-ma - Am fost consumatoare de cocaina!

06-05-2012
Eugenia Maria
Nu este medic/terapeut
Eugenia Maria
Deci nu stiu cum sa încep, am fost consumatoare de cocaina, o luam nazal plus ca fumam marijuana pentru a putea dormii.Acum o luna de zile am ajuns la urgenţă din cauza unui atac de panica datorat de consum excesiv de droguri.De o luna de zile nu am mai consumat dar am unele probleme cateodata simt o durere intensa in partea stânga a tamplei care se lasa in jos pe mana si pe picior in acelaşi timp simt furnicaturi care încep din crestetul capului si se duce in jos pe fata si gât plus inteparuri de inima si bătăi rapide si senzatia de nod in gât.Am fost la spital si mi s-a zis ca sunt mult prea tânara sa am probleme cu inima sau sa fac vreun atac cerebral
25 comentarii
0
06-05-2012, ora 18:02
Micutzu_M
Nu este medic/terapeut
Micutzu_M
Simti furnicaturi in varful degetelor de la maini?
Inima cand incepe sa bata tare, iese din ritmul ei normal?(ca si cum ar batea de una singura)
0
06-05-2012, ora 18:10
Eugenia Maria
Nu este medic/terapeut
Eugenia Maria
Da iar inima îmi bate atât de tare încât simt ca vrea sa iasă din piept
0
06-05-2012, ora 18:20
Micutzu_M
Nu este medic/terapeut
Micutzu_M
Stari de ameteala, greata, furnicaturi in palme asa am si eu.
Eu am renuntat de saptamana trecuta la fumat.
0
06-05-2012, ora 18:26
Micutzu_M
Nu este medic/terapeut
Micutzu_M
Cati ani ai/aveti?
0
06-05-2012, ora 18:28
Eugenia Maria
Nu este medic/terapeut
Eugenia Maria
Oricum sunt constienta ca sunt efectele negative ale drogurilor pt ca nu ii mai dau acel ceva
0
06-05-2012, ora 18:28
Eugenia Maria
Nu este medic/terapeut
Eugenia Maria
24
0
06-05-2012, ora 18:32
Micutzu_M
Nu este medic/terapeut
Micutzu_M
Nu stiu cum e la tine, dar mie cand incepea sa-mi bata inima, batea atat de tare incat ma speriam.
Tigari fumezi?
0
06-05-2012, ora 18:38
Eugenia Maria
Nu este medic/terapeut
Eugenia Maria
Mai rar pers sa nu mai fumeze in zilele noastre :p
0
06-05-2012, ora 18:42
Micutzu_M
Nu este medic/terapeut
Micutzu_M
Citeste 6 comentarii mai sus.
0
06-05-2012, ora 18:48
Eugenia Maria
Nu este medic/terapeut
Eugenia Maria
Am văzut oricum felicitări :)
0
06-05-2012, ora 18:53
Micutzu_M
Nu este medic/terapeut
Micutzu_M
Poti sa incerci sa te lasi definitiv.
Este frumos afara, alta atmosfera :)
0
06-05-2012, ora 19:02
Eugenia Maria
Nu este medic/terapeut
Eugenia Maria
Deocamdată vreau sa lupt si sa scap de droguri
0
06-05-2012, ora 19:06
Micutzu_M
Nu este medic/terapeut
Micutzu_M
La ele ma refeream.
E frumos o perioada..dar pe urma devine o rutina si nu mai este ok.
0
06-05-2012, ora 19:33
Eugenia Maria
Nu este medic/terapeut
Eugenia Maria
Devine dependenta si vrei din ce in ce mai mult sa ai starea care o aveai la primele prize
0
06-05-2012, ora 19:45
Micutzu_M
Nu este medic/terapeut
Micutzu_M
Si ramai si cu ticuri la nas:))
Poate ne inchid astia topicul, ca deja e chat aici.
0
29-05-2012, ora 12:25
pamy star
Nu este medic/terapeut
pamy star
Buna!sper ca o sa ma poate ajuta cineva!de o sapt prizez cocaina o zi si noapte dupa care o zi si noapte libera!am inceput dintro prostie pt ca sunt obsedata cu slabitu!cand am zis ca nu mai vreau asta insemnand cu o zi in urma ca sa nu cumva sa isi dea seama sotul meu si sa avem probleme chiar despartire, pentru ca mia spus de multe de ori daca fac asa ceva se termina totul intre noi...problema este ca ieri am facut o criza foarte urata si am fost foarte depresiva si bineinteles ca mam certat foarte urat cu el sica sa pot sa ma calmez si sa fie ok totul mam aruncat iar cu nasul in cocaina!cat timp dureaza starea de depresie si de nervi dupa ce nu mai prizezi??pt mine esti prima oara cand am ajuns in vraja lor si ma sperie gandul ca s-ar putea afla!astept un raspuns va rog frumos!si daca stiti cumva dupa cat timp nu mai apare in analize???am avut si parte de cam mult...prima zi a cam fost 1g, a 2a oara cam 1, 5g, a 3a oara a fost ceva de genu cam 3g in 2 nopti si o zi in continuu...iar de ieri dupa amiaza cand am gasit solutia la nervi si depresie cred ca am consumat in jur de 1, 5g-2g...sunt convinsa ca nu sunt dependenta ca ma pot lasa oricand de ele pt ca nu am fost pasionata niciodata de asa ceva miau luat mintile cand am citit ca ajuta la slabit, dar nu vreau sa isi dea seama nimeni ce am facut sa trec peste starile alea mai usor!multumesc si astept un raspuns cat se poate de repede
0
29-05-2012, ora 13:13
Eugenia Maria
Nu este medic/terapeut
Eugenia Maria
Tot ce pot sa iti zic e sa nu te mai gandesti ca te ajuta la slăbit da te ajuta dar îţi distruge si viata eu am fost consumatore 1 an si 5 luni si acum sunt cea mai fericita din lume ca am scăpat de ele.Sotul tau o sa îşi dea seama pt k cu timpul îţi schimbi comportamentul.Eu zic ca mai bn te duci la un nutritionist sau la sala decât sa îţi distruge viata
0
29-05-2012, ora 13:14
Eugenia Maria
Nu este medic/terapeut
Eugenia Maria
Am o întrebare daca prizezi Coca kt dai pe gram?
1
29-05-2012, ora 13:18
Eugenia Maria
Nu este medic/terapeut
Eugenia Maria
Depinde eu am fost nervoasa prima sapt plus starile de depresie, dupa 2 sapt am crezut k sunt ok dar nu a fost aşa au revenit la 2 sapt
0
29-05-2012, ora 13:22
pamy star
Nu este medic/terapeut
pamy star
nu aveam de gand sa iau mai mult de cateva zile cat sa ma ajute sa slabesc nu foarte mult...dar mau speriat foarte mult nervii si faptul ca nu puteam sa ma opresc din plans fara nici un motiv ieri..este 70e/1g.mias dori in 3 sapt sa scap de aceste depresii pt ca ma intorc in tara si nu vreau sa isi dea seama de nimic...
0
29-05-2012, ora 13:30
Eugenia Maria
Nu este medic/terapeut
Eugenia Maria
Eu am slăbit 10 kg dar asta intrun an si 5 luni nu slabesti aşa repede cum îţi imaginezi tu
0
29-05-2012, ora 14:11
pamy star
Nu este medic/terapeut
pamy star
chiar nu stiu cat am slabit dar eu in sapt asta nu prea am mancat nimic...decat un kg de mere...nam avut pofta de nimic...nici macar de ce imi place sa mananc de obicei..si observ cel putin la pantaaloni ca sunt mai larguti si miau disparut sanii!...dar acum nu ma mai intereseaza partea cu slabitu ma intereseaza partea cu nervii plansete fara motiv...tu cum leai controlat?eu cu cat imi repetam sa ma linistesc in sinea mea cu atat mai rau ma simteam!pastilele antidepresive sunt bune??pt ca inainte sa trag luam foarte des sa pot sa trec peste perioadele cat stau plecata
0
03-06-2012, ora 16:52
monalisa222
Nu este medic/terapeut
monalisa222
Eugenia, te rog mult nu mai lua nimic din ce luai.Doar Dz te poate ajuta.Drogurile sunt duhuri rele intrate ptr ca tu le-ai dat voie prin aceste consumuri.Doar Isus Cristos te poate ajuta.Daca vrei sa te ajute Dz da-mi un email.-* O sa iti spun mai multe daca ma vei contacta.

* modificat de admin
0
26-10-2018, ora 16:31
Bogdana Ramona
Nu este medic/terapeut
Bogdana Ramona
Eu fumez zilnic iarba si am slabit. Pur si simplu imi strica pofta de mancare.
Cunosc persoane care fumeaza si prizeaza zilnic si arata foarte bine.
0
17-01-2019, ora 22:21
Danuba
Nu este medic/terapeut
Danuba
Ce aveti mai oameni buni ? Prizati, ca sa slabiti ? Pai la cati bani da ti pe droguri, sau ierburi, va duce ti la cei mai tari nutritionisti, si va puteti cumpara cele mai bune aljmente, si slabiti. Pe bune, ce e cu voi?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.