ajutati-ma!!!nu mai stiu ce sa cred

14-10-2010
brunetik_a90
Nu este medic/terapeut
brunetik_a90
Buna.Numele meu e corina..am mai scris..de vreo cateva zile..daca am facut test de sarcina iar a doua linie mi-a iesit mai roz..nu rosie..ce inseamna?sunt sau nu gravida?mi-a intraziat si menstruatia cu 6 zile..va rog ajutati-ma...tare as vrea sa fie bebe...multumesc
4 comentarii
0
14-10-2010, ora 23:51
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Mi s-a parut ca ati primit deja un raspuns. Deci, daca a doua liniuta a iesit roz inseamna ca, potrivit testului de sarcina care, in medie, are o sensibilitate de 96 %, sunteti insarcinata.
0
14-10-2010, ora 23:58
andra.andra
Nu este medic/terapeut
andra.andra
As dori si eu un raspuns cat mai rapid daca s-ar putea..ultimul c.m l-am avut pe data de 18 septembrie iar contactul neprotejat l-am avut pe data de 1spre 2 octombrie, mentionez ca am un c.m foarte regulat ar trebuii sa-mi vina pe data de 16 octombrie doar ca am niste simptome ciudate de cateva zile...sunt dureri ca la menstruatie doar ca sunt mai intense ca deobicei iar burta ma doare din ce in ce mai tare, simt o stare de oboseala dar poate fi si de la faptul ca lucrez destul de mult, sunt balonata dar ma gandesc ca poate fi de la o alimentatie necorespunzatoare, sanii sunt sensibili, foarte sensibili.ce sanse sunt sa fiu insarcinata? nu ne dorim asta deocamdata nici eu nici partenerul meu.a fost un accident :D.rog cat mai repede raspuns...MULTUMESC
0
15-10-2010, ora 18:10
brunetik_a90
Nu este medic/terapeut
brunetik_a90
multumesc domnule doctor pt raspuns...azi am facut inca unul si sunt amandoua rosii...dar pt exactitate am sa consult un ginecolog...multumesc mult..
0
20-10-2010, ora 17:40
brunetik_a90
Nu este medic/terapeut
brunetik_a90
..am fost la ginecolog si sunt insarcinata multumesc oricum.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testele de sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •