Ajutati-ma si pe mine, sunt disperata ! :(

28-11-2013
alecsa.123
Nu este medic/terapeut
alecsa.123
Trebuia sa imi vina menstruatia pe 6 noiembrie, nu mi-a venit nici acum si suntem in 28 noiembrie.. fac sex cu iiubitul meu neprotejat dar niciodata nu a ejaculat in mine.. am fost si racita, am avut si stres cu locul de munca, am plecat, certuri etc.. cum pot sa 'grabesc' sa imi vina ciclul.. ? am facut -o cu prietenul meu acum 2, 3 zile si a fost numai sange.. si am crezut ca mi-a venit, dar dupa aia a mai curs putin si atat.. doar o zi.. e cam ciudat.. :(

dati-mi sfaturi.. mi-e teama de rezultatul unui test.. de ce nu imi vine, , si cand am facut-o de ce a curs sange si dupa nu a mai curs... :(
10 comentarii
0
28-11-2013, ora 10:33
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
De ce faci sex neprotejat daca nu ti asumi si consecintele? Sau vrei sa mori de inima de tanara din cauza stressului? Ar trebui sa faci test de sarcina dar nu iese neaparat pozitiv din prima, mie nu mi a iesit deloc in primele 2 luni de sarcina si stiam ca sunt insarcinata si a trebuit sa fac analize de sange pentru confirmare. Deci pe asta nu te poto baza. Dar sexul neprotejat te expune la sarcini nedorite, boli, stress si nu isi are rostul pentru ca nici macar nu te bucuri de moment vreun pic
0
28-11-2013, ora 11:12
prozac
Nu este medic/terapeut
prozac
Jesus, in ce an traiesti?
Sunt anticonceptionale la tot pasul, prezervative la orice pravalie si tu ai incredere in prietenul tau ca ejaculeaza...afara. Dar pina atunci mai sunt ceteva milioane de spermatozoizi ce se plimba nestingheriti.

Mergi la farmacie si fa un test de sarcina, nu costa mult. Sper si ma rog sa nu fi insarcinata, caci la cum esti de disperata copilul va ajunge un inger si nu e drept.

Daca nu esti, mergi la medic pentru Dumnezeu si protejati-va asa cum trebuie. Ca doar nu traiti in pestera.
0
28-11-2013, ora 12:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ proza

Lasa anticonceptionalele acelea care ucid timpuriu 1-2 copii pe an. O prietena a luat 7 ani. Calculeaza cate avorturi a facut.

http://forum.romedic.ro/prod/Pilulele_anticonceptionale_provoaca_avort_timpuriu?_Sunt_nocive?_063792.html


@ alecsa.123

Poti ramane insarcinata in orice zi din luna, daca ai menstruatia neregulata, chiar daca el ejaculeaza in afara, din cauza lichidului presemininal sau pre-ejaculator. Acesta se elimina la inceputul actului sexual.

Si mai stii ce sfat as da eu fetelor care se culca cu baietii inainte de casatorie ?
Sa incerce:

-Mai, nenea, ce zici, mergem sa ne depunem actele sa ne casatorim numai noi 2 cu 2 martori peste doua saptamani. Ia vedeti ce zic, cum va raspund.

Voi trebuie sa va cautati soti, care sa devina tati buni pentru pruncii ce vor veni, nu sa cautati placerea care va ia mintile si va mana din barbat in barbat.

Am facut un stiu de caz pe 6 tineri cu varsta cuprinse intre 15 si 17 ani. Toti isi incepusesera viata sexuala, toti aveau la bord cate 5, 8 9, 12 femei si mi-au explicat ca toata lumea face asa, dar ca nu le-ar conveni ca mireasa lor sa fi facut asa ceva, cu alti barbati inaintea lor.

Ce o sa creada copiii despre o mama care s-a culcat cu n barbati sau care a folosit m mijloace anticonceptionale numai ca sa nu faca acel copil.

Sexul nu a fost dat de Dumnezeu pentru satisfacerea poftelor, ci pentru crearea de prunci. Altfel vei fi un om vlaguit.

Treaba voastra: voi veti avea probleme, unele femei pot ramane chiar sterile, unele se pot imbolnavi sau pruncii viitori care se vor naste se pot imbolnavi, apa saracia, nevoile de diferite tipuri. Sa nu ziceti ca nu ati stiut.

Dpdv medical trebuie sa te prezinti la un ginecolog.
0
28-11-2013, ora 16:08
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
Mie nu mi se pare corect ca numai femeile sa fie considerate cine stie cum ca s-au culcat cu n barbati... si invers mi s-ar parea perfect valabil. si barbatii pot avea probleme, si despre ei se pot considera ca nu sunt chiar in regula.
Eu una nu sunt de acord ca fiecare contact sexual dintre sot si sotie sa fie urmat de nasterea unui copil si doar acesta sa fie contactul sexual... eventual sa se faca o mie de copii, pentru ca nu e corect. In plus din motive religioase chiar daca citesti cu atentie este mult mult mai importanta ca o familie sa fie armonioasa, sa fie intelegere si acei copiii sa creasca intr-un mediu normal si favorabil. De aceea intr-un cuplu conteaza activitatea sexuala foarte mult ca intimitate si apropiere. Scrie asta chiar in epistolele sf Pavel nu chiar cu aceste cuvinte, iar mie chiar un preot mi-a zis ca chiar in timpul postului, daca unul din soti doreste activitate sexuala si nu vrea sa tina post, e mai importanta familia si armonia si de aceea nu este problema ca nu s-a postit in acest sens.

In fine ca idee, eu am fost cu un singur barbat toata viata, am trait impreuna si inainte sa ne casatorim si stiu ca mi-a zis, mi-ar fi placut sa te astept si eu pe tine... poate suntem noi mai de moda veche dar a fost important acest aspect
0
29-11-2013, ora 10:04
alecsa.123
Nu este medic/terapeut
alecsa.123
:(
0
29-11-2013, ora 15:20
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
ESTE excelent subiectul.
LA CASATORIA RELIGIOASA protul zice: sa PROCREATI asta daca va aduceti aminte daca nu mai uitativa o data pe filmarile de la nunta.
Geanina ai perfecta dreptate, BRAVO TIE, cand zici asta: femeia sau fata care s-a culcat cu mai mult de doi barbati este catalogata..usoara, iar barbatul care s-a culcat cu mai mult de o fata se vice ca are experienta. Legat de studiul facut de CLARA da are dreptate este vorba de nevoia barbatului de a detine controlul asupra partenerei, sau mai bine spus EU AM VOIE SA AM VIRGINE DAR EA NU ARE VOIE SA FACA NIMIC PT. EA.
Asa cum si noua barbatilor prima dragoste este unica asa si pt. voi fetele numai ca multi barbati i-si bat joc de ea ( primul act sexual al fetelor), iar voi le dati voie sa faca asta.
De cand a aparut omul au existat si acte sexuale si dragoste, si procreere, aici multi nu fac diferenta ca nu suntem facuti genetic doar pt. urmasi si trebuie sa facem tot ce putem pt. a avea si multumire sufleteasca si trupeasca.
Ceea ce am scris mai greu o sa vedeti ca un barbat este gata sa recunoasca, dar este adevarul.
Orice barbat intrebati, daca ai place sa faca dragoste cu alta femeie, va raspunde ca da, dar daca femeia, in ghilimele, lui sa faca cu altcineva se va infuria si nu o sa accepte niciodata, DECI CUM ESTE NORMAL??????????????
0
30-11-2013, ora 09:50
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
alecsa, ar fi bine sa faceti:
-un test de sarcina din urina pentru a exclude o sarcina
-un examen Papanicolau. ori de cate ori vedeti sau auziti la altcineva semnul "sange in timpul actului sexual" ceva ca un clopotel trebuie sa va sune in urechi: e timpul pentru un Papanicolau, fiindca poate fi un fleac, dar poate fi si primul semn al unei afectiuni serioase.
0
30-11-2013, ora 13:13
smaralde
Nu este medic/terapeut
smaralde
Nu fi disperata... mergi la medic. Probabil nu-i mare lucru dar nu lasa niciodata asa, de la sine nimic nu se rezolva. Cat despre... casatoria inainte... fiecare decide pentru el deci... tu esti cea care decide. Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu doctorul si sa gasesti o forma de protectie care ti se potriveste... e pacat sa traiesti anii astia frumosi insotita de frica unei sarcini nedorite. Partenerul tau incearca, probabil, dar nu se stie niciodata...
0
01-12-2013, ora 00:35
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
dar in extraterestri nu credeti?..sau in Mos Craciun?...( era doar o intrebare retorica- nu e nevoie de raspuns).
0
06-12-2013, ora 11:30
alecsa.123
Nu este medic/terapeut
alecsa.123
Nu mi-a curs sange in timpul actului sexual decat o singura data, cand am crezut ca e ciclul.. si poate a si fost.. dupa nu mi-a mai curs...
luna trecuta am fost si putin racita, am luat si pastile, mi-am schimbat si locul de munca, si orele... nu stiu.. pot fi cauze?
azi am facut o luna de cand nu mi-a venit.. e posibil sa mi fi venit in timpul actului sexual ciclul si dupa a mai curs foarte putin spre deloc.. si aia sa fi fostţ? nu a ejaculat in mine..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •