ajutati-ma... sunt insarcinata?

29-12-2011
Mirela93
Nu este medic/terapeut
Mirela93
am facut dragoste protejata cu iubitul meu pe data de 26nov..ciclul mi-a venit normal pe 13dec si a durat l fel de mult aproximativ 5-6 zile...d at n am m avt niki un contact sexual...chiar daca mi-a venit menstra normal imi este teama sa n fiu insarcinata pana acuma am f 3teste si toate mi-au iesit negativ(prima urina de dimineata)...cam d 3 zile ma dor ovarele si mijlocul...este posibil sa fi ramas insarcinata sau sa fi racit si d aceea sa am acesete dureri...ciclul trebuie sa imi vina pe 10-11 ian(mereu imi vine cu 2-3 zile inainte de data din luna anterioara) ca de exemplu (in sept pe 23 in oct pe 19 in nov pe 16 iar in dec pe 13)iar luna asta ar trebui pe 10-11.este posibil sa fiu insarcinata?astept un raspuns cat mai repede
10 comentarii
0
29-12-2011, ora 14:17
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Daca ti-ai facut acum testul, dupa 17 zile de la inceperea ciclului si a iesit negativ, inseamna ca nu esti gravida.
Ar trebui sa faci o analiza de secretie vaginala cu antibiograma, poate si o urocultura cu antibiograma.
Este posibil sa ai o infectie undeva, iar daca ai vaginal, asta iti poate afecta si tractul urinar. Spui ca te dare spatele, acolo ar fi rinichii.
Inainte de analiza de secretie vaginala, nu te speli in vagin si nu ai contact sexual cu 72 de ore inainte si sa nu fi luat antibiotice sau ovule de 10 zile, ca sa nu iti iasa rezultatul fals negativ.
Nu sta in frig, poarta sosete si sa fii bine imbracata la mijloc.
0
29-12-2011, ora 14:23
Mirela93
Nu este medic/terapeut
Mirela93
asta este si problema ca nu prea stau imbracata...dar ultimul test de sarcina l-am f i a 6-a zi d la terminarea ultimului ciclu menstrual.ar trebui sa mai fac unul?
0
29-12-2011, ora 14:24
Mirela93
Nu este medic/terapeut
Mirela93
si de la inceperea ciclului am f testul l 12 zile cum ar veni
0
29-12-2011, ora 14:25
Mirela93
Nu este medic/terapeut
Mirela93
ar mai trebui sa mai fac ink unul?
0
29-12-2011, ora 15:37
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu esti insarcinata.
0
29-12-2011, ora 23:16
horatiu_arad
Nu este medic/terapeut
horatiu_arad
Fato!!!sincer tu eşti paranoia rău!câte teste sa mai faci?câţi bani sa mai cheltui?sau vrei sa te lauzi ca ai făcut sex cu iuby tau?
0
30-12-2011, ora 13:42
Mirela93
Nu este medic/terapeut
Mirela93
nu vreau sa ma laud cu nimica...asta este parerea ta dar am pus si eu mai multe intrebari pt ca sunt ingrijorata..
0
30-12-2011, ora 18:20
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Pe langa alte metode de contraceptie, poti folosi si calendarul perioadei fertile, astfel incat sa nu mai ajungi sa te stresezi atat.
Daca partenerul insista sa aveti contact sexual in aceasta perioada, este pe riscul tau, nu al lui.
Ar trebui sa fii mai ferma si sa refuzi, altfel, uite cate probleme ti-ai facut acum!
Uite un link despre perioada fertila, cum sa o recunosti:
http://www.feminitate.org/2009/04/fam-indentificarea-perioadei-fertile-si-a-ovulatiei/
Eu stiu asa : din ziua 7 - calculand de cand a venit ciclul, pana in ziua 18, cam asta este perioada cand se produce ovulatia.
Bineanteles ca ovulatia dureaza mai putin, cam 3 zile, dar nu stii cand incepe.
Pentru linistea ta, daca faci acum un test si iese negativ dupa atata timp (o luna), sigur nu esti gravida.
0
02-01-2012, ora 20:02
Mirela93
Nu este medic/terapeut
Mirela93
as vrea sa va tin la curent in legatura cu c am postat in datile anterioare.in privinta sarcinii.durerile de mijloc n mi-au trecut iar cele ale ovarelor da...in toata aceasta perioada am fost stresata din cauza intrebarilor pe care mi le puneam si de aceea nu mai mancam in schimb de cateva zile mi-a revenit pofta de mancare la fel cum eram inainte...n mi-am m facut nici un test de sarcina in schimb sanii incep sa ma doara semn ca trebuie sa imi vina CM...
0
07-01-2012, ora 00:27
Mirela93
Nu este medic/terapeut
Mirela93
suntem in 7ian mi-a venit menstruatia..niki vorba de sarcina...se pare ca a aparut o mica dereglare a CM probabil din cauza ca am glanda tiroida...numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •