Ajutati-ma va rog ! colici saracuta si nu se odihnește destul

30-08-2018
IulianaIris
Nu este medic/terapeut
IulianaIris
Buna tuturor ! Sunt disperată..am mare nevoie de sfaturi, sper sa le gasesc aici! Deci, bebe 9 zile..am iesit la 4 zile din spital..3 zile si 3 nopti..pâinea lui Dumnezeu..apoi plansete, dureri, colici. Din spital mi s a dat pt fetita : 5 picături linex dimineata, vigantol din a 10 a zi si supliment de lapte pe motiv că este mancacioasa, neștiind ce si cum am luat nan 1 organic..a venit apoi medicul de familie, a consultat o si mi a dat espumisan..toate bune cele 3 zile si 3 nopti, a 8 a zi a mâncat san si apoi laptic in completare..cu puțin timp între ele apoi a vomitat in jet, ne am speriat rau..de atunci fetita nu a facut decat sa plângă, nici gand de somn..am tinut o doar cu san pana seara si am plecat la spital ca nu dormea si era extenuata, acolo mi s a dat debridat si nan 1 fara lactoza, i am dat seara respectiva biberon san, debridatul 1 ml..toate bune ! Dimineata san 25 min..la jumătate de oră a cerut iar..i am dat cât a tras de 5 ori..după care nu a mai vrut, am pus o pe umăr sa eructeze si iar vomă in jet..la jumătate de oră alt pediatru..mi a scos laptele praf, ..a scos linex, espumisan, debridat..Adică tot ce lua fetita..Si mi a prescris kebene 20 picături de 2 ori pe zi si nexium cam doua lingurițe pe zi..Adică dintr un plic diluat in apa..cam atât sa ii dau, am sunat medicul de familie si mi a spus că nexium nu e ok la nou nascuti..ce sa mai fac ? Cum sa ii dau si ce ? Are colici saracuta si nu se odihnește destul, si nici nu mai stiu dupa care pediatru sa ma mai iau..
1 comentarii
0
31-08-2018, ora 07:54
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Nu va panicati !!! Sunt cateva lucruri de precizat! Ma puteti contacta telefonic:------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noi cercetări pun sub semnul întrebării ce știam până acum despre plânsul copiilor
  •