Ajutati-ma va rog

17-04-2013
Mikysss
Nu este medic/terapeut
Mikysss
Buna ziua!Am o intrebare sper sa puteti sa imi raspundeti..am fost la dentist cu o carie destul de mare..gaura practic..mi-a curatat mi-a pus un tratament apoi mi-a facut obturatie pe canal..si in cele din urma plomba dar in momentul cand imi punea plomba mi-a spus ca trebuie sa imi reconstruiasca maseaua si ca va trebui sa mi-o imbrace cu metal sau ceva de genu pentru ca nu o sa reziste avand peretii foarte subtiri..Intrebarea mea este se putea sa imi imbrace de la inceput maseaua in metalul ala sau era necesara si plombarea?va intreb pentru ca mai am o masea cu acceasi problema si trebuie sa mi-o reconstruiasca si pe aceea dar daca nu e necesara plomba nu as mai vrea sa dau banii degeaba.Multumesc mult
2 comentarii
0
17-04-2013, ora 13:56
danacatalina
Nu este medic/terapeut
danacatalina
Este absolut necesara plombarea respectivei masele!
0
17-04-2013, ora 14:10
Mikysss
Nu este medic/terapeut
Mikysss
Multumesc mult.acum pot sa stau linistita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul