Ajutati-ma va rog...

04-11-2013
teo22
Nu este medic/terapeut
teo22
Buna seara! am 24 de ani si de vreo 2 ani tot am probleme. Imi este greata, ma simt obosita, uneori am dureri in capul pieptului si nu trec cu nimic, decat dupa ce vars o noapte intreaga. Am fost la mai multi medici, fiecare diagnosticandu-ma cu altceva. litiaza biliara ( mi-a dat ciprinol si mi-a fost mult mai rau), mici calculi renali - rezultat al unei ecografii ( mi-a dat motilium si cistone, mi-a fost bine cat le-am luat apoi am luat-o de la capat), ficat intoxicat ( ceaiuri naturiste si acupunctura-efect 0 )
Acum 5 luni mi s-a spus ca am dischinezie biliara asociata cu gastrita acuta; in timpul tratamentului de 2 luni (nexium + gastrofait + motilium) am fost bine...insa acum l-am terminat si imi e mai rau...greata persistenta, mai ales dupa masa, indiferent ce mananc...mi se umple gura de apa, ma ia cu lesin si nu pot nici macar sa vorbesc de greata ce imi este. Nu exista zi in care sa nu imi fie greata, insa uneori e suportabila si o pot ignora. Aproape in fiecare seara adorm cu aceasta stare de greata si ma linistesc daca stau intinsa pe spate sau pe partea stanga. cand sunt foarte obosita trebuie neaparat sa dorm, altfel greata devine insuportabila.
Analizele de sange de acum 6 luni sunt foarte bune. Acum 3 ani am facut apendicectomie. Ciclul menstrual este regulat.
Ultimul Gastroenterolog care m-a vazut, acum 3 luni, mi-a zis ca din cauza unui spasm pe colon am aceasta stare..
am luat debridat 2 luni, am fost ok iar acum mi-a introdus si triferement forte, seara dupa masa (pt ca atunci imi e cel mai rau, si pe parcursul zilei am aceleasi simptome dar nu la fel de intense cum sunt seara). M-am simtit mai bine pana acum o saptamana cand starile de greata seara s-au accentuat, am niste stari groaznice...Uneori am si frisoane si stare de lesin. Am si dureri in partea dreapta, spre spate, pana acum 2 luni nu le aveam. Nu stiu ce sa mai fac. Vineri merg iar la medic, sper sa imi prescrie ceva mai bun, mi-e tema, imi e prea rau. De atata vreme nu isi da nimeni seama ce am...Am repetat si ecografia, a iesit ok, nu se vede nimic in neregula si totusi mie imi e foarte rau...
1 comentarii
0
05-11-2013, ora 08:40
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Ai aflat de litiaza biliara in urma unei ecografii abdominale?Sau ecografia ai facut-o doar la rinichi?Stii ca litiaza biliara inseamna pietre la fiere, iar acestea nu se pot elimina in niciun fel, singura optiune este colecistectomia(operatia de eliminare a colecistului sau a fierei in termeni populari).Eu cred ca de la colecist ti se trage toata starea asta de rau...Si ficatul intoxicat ar putea fi unul din motive...dar daca zici ca ai fost la mai multi medici, ai luat atatea medicamente si bine tot nu iti este, a mai ramas o solutie si anume sa mergi la un medic homeopat, sa incepi sa tratezi pe rand afectiunile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.