ajutati-ma va rog cu cu sfat - imi curge un lichid incolor din sani

26-03-2012
anonim217
Nu este medic/terapeut
anonim217
Buna ziua!
Vreau sa va spun ca imi curge un lichid incolor din sani, si nu stiu ce sa fac adica, credeti ca e bine sa mai apas pe san sau sa strang de sani din cand in cand sa vad ce culoare mai are acest lichid, sau sa las totul asa sa nu umblu deloc la sani, pana merg la dr, ginecolog.
Astept parerile dvs. cat mai repede!
3 comentarii
0
26-03-2012, ora 14:49
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu mai apasa, nu mai forta sanul. Si nu are rost sa mergi la ginecolog, mergi direct la endocrinolog. Iti poti face chiar inainte o ecografiela sani, nu doare, nu iradiaza si afli daca e ceva in structura sanului. Apoi, endocrinologul iti va spune daca sa faci din sange si analiza prolactina sau alt gen de analize.
Poate fi pe baza hormonala, dar e neaparat sa stii ce e si daca trebuie facut ceva.
Sanatate!
0
26-03-2012, ora 15:26
anonim217
Nu este medic/terapeut
anonim217
multumesc mult pentru raspuns, dar ma gandeam ca poate fi sarcina, pentru ca mi s-a mai intamplat asa, adica pe la inceput de sarcina sa imi curga un lichid incolor pana s-a facut albicios dar totusi am facut un test de sarcina la 5 zile dupa ce mi-a trecut ciclul si a iesit negativ, chiar nu stiu ce sa mai cred, dar o sa incerc cu siguranta si optiunea dvs.
0
26-03-2012, ora 15:28
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Repeta testul si daca tot negativ iese, mergi la endocrinolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul