stare de disconfort, inflamatie in zona genitala

06-05-2017
Mirami
Nu este medic/terapeut
Mirami
Buna ziua! Acum un an am avut un contact sexual neprotejat cu prietenul meu; Dupa contact la cateva zile mi au aparut mancarimi care dispareau si reapareau (mai ales inainte de menstruatie); Prietenului meu ii aparuse un fel de dunga alba pe penis care il deranja, el a luat tratament de la medic si s-a vindecat. Eu am ajuns acum cateva saptamani la medic mi am facut o recoltare din care a rezultat ca am Frecvente celule epiteliale superficiale si intermediare Rare PMN Rari Bacili Duodelin Relativ frecventi cocobacili gram negativ Frecvente levuri si Absent Trichomonas vaginalis; Mi s a spus ca am Candidoza, mi s a dat un tratament care nu m a ajutat si acum mi am luat un tratament recomandat de o farmacista; Mancarimile din zona vaginului si anala au incetat in urma aplicarii cremei Lomexin; in zona vaginala a ramas o stare de discomfort discomfort, dar labiile si clictorisul sunt inca inflamate. Acum sunt la menstruatie si nu am putut sa mai iau ovulele 5 recomandate ( am apucat sa iau unul inainte de menstruatie); De cand am aceasta problema am frecvent o stare anemica; Este normal? Va rog sa ma ajutati cu o indrumare sunt intr un an cu examene si aceasta problema ma streseaza; Presupun ca inflamatia nu ar avea cum sa se retraga daca nu am luat ovulele.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.