Ajutor !! Bebelușul meu de 6 luni a făcut varicela și plânge incontinuu | Forumul Medical ROmedic

Ajutor !! Bebelușul meu de 6 luni a făcut varicela și plânge incontinuu

14-05-2018
Alexmiha
Nu este medic/terapeut
Alexmiha
Bebelușul meu de 6 luni a făcut varicela, are o forma foarte urâtă și plânge incontinuu, cu ce pot sa.i dau sa i mai alin mâncărimea ?? Eu i.am dat cu soluție mentolata dar plânge când îi dau cu ea, oare pot să i dau Aerius sau e prea mic ??! Va rog să mă ajutați că sunt disperata.
4 comentarii
2
14-05-2018, ora 10:41
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Mixtura mentolata, vit C 10 pic dimineata si la pranz.
2
14-05-2018, ora 11:33
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
Puteti sa apelati la adjuvante de tip Crema cu laptuca si musetel 2-4 aplicatii/zi si bai caldute cu tarate de ovaz seara.
Insanatosire grabnica micutului !
0
14-05-2018, ora 12:21
Alexmiha
Nu este medic/terapeut
Alexmiha
Va mulțumesc frumos pt răspuns ! O să încerc și așa, mă gândeam că poate pot sa i dau Aerius sirop..sper sa se liniștească..
0
14-05-2018, ora 17:09
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Baie generala puteti face doar atunci cand ultimul val eruptiv a prins crusta!
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK