In timpul actului prezervativul s-a rupt, am decis sa iau Postinor. Sunt șanse sa ramân gravida?

19-06-2018
67566
Nu este medic/terapeut
67566
Pe data de 9 Iunie am întreținut relații sexuale cu prietenul meu (pentru prima data). In timpul actului prezervativul s-a rupt, am încetat orice act in momentul in care el si-a dat seama. Fiind prima data m-am speriat si am decis sa iau Postinor (l-am luat dupa 12h de la act), iar cea de a doua pastila am luat-o exact dupa 12h. Sunt șanse sa ramân gravida? Tin sa Menționez faptul ca eram cu o zi înainte de menstruație...si de cand am luat pilula mi-a întârziat stopul 9 zile. (Sa fie de la pastila, stres...?)
4 comentarii
0
19-06-2018, ora 12:57
67566
Nu este medic/terapeut
67566
Tin sa Menționez faptul ca nu ejaculase
1
19-06-2018, ora 13:08
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Stați liniștită șansele sunt fff mici daca nu erați la ovulație.Ovulatia reprezintă a 14 zi a ciclului menstrual daca am.inteles bine 24 iunie ziua de fertilitate maxima.
Postinor il puteți lua în primele 72 de ore de la incident.
Daca nu aveți menstruație e posibil de la postinor sa întârzie sau pe fond de stres.Faceti și un test de sarcina
Sanatate
0
19-06-2018, ora 13:49
67566
Nu este medic/terapeut
67566
Mulțumesc!
1
20-06-2018, ora 08:31
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Menstruația poate întârzia din cauza medicamentului, dar și din alte cauze. Pentru liniștea ta sufletească poți cumpăra de la farmacie un test de sarcină.
Efectul Postinor ar fi putut fi diminuat dacă în acea perioadă luai și alte medicamente. Uită-te în prospect și vezi ce medicamente pot influența efectul și dacă ai luat ceva din acelea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici