Ajutor iritatii pe penis

15-04-2008
ramond
Nu este medic/terapeut
ramond
Salutare.
Problema este urmatoarea: in urma cu 3 luni am avut raporturi sexuale cu prietena mea, care dupa aceea s-au lasat cu iritatii pe penisul meu, respectiv decojirea pielii, craparea pielii, insa nici o scurgere suspecta ok. nu am dat prea mare importanta, si dupa cateva zile de repaus si crema de galbenele totul a fost ca nou, insa acceasi problema am avut-o dupa sustinerea unui nou act sexual.Prietena mea s-a dus la medic si i a spus ca are candida albicans, si a zis sa nu si faca griji pentru mine ca barbati nu au probleme.Ea a facut un tratament de 10 zile cu ovule, in care bineinteles nu am avut nici un contact sexual.Am fost si eu la medic si mi a zis ca intradevar am candida si eu si mi a recomandat lomexin ung si fluconazol.insa de atuncia si pana (1 luna) acuma mie nu mi-a trecut treaba asta cu toate ca am incetat actele sexuale.Ramane ca o iritatie la baza glandului, iar in urma actului sexual apar niste bubite atat pe gland cat si mai jos de el plus ca se exfoliaza pielea si incepe sa se crape si mai rau sa ma usture...Degeaba daca folosesc prezervativul, e aceaiasi kestiune.Va rog din suflet ajutati-ma!
P.s Daca as folosi Advantan unduient ar fi o solutie?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.